• TARİH

  09-02-2017  -  09-02-2017
 • SAAT

  19:00  -  20:30
 • YER

  Antalya Kültür Sanat
 • TELEFON

  +90 242 242 0 257
 • ADRES

  Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
A+A-

Koyu Yeşil - Şahmaran filmleri

Koyu Yeşil - Belgesel Gösterimleri Antalya Kültür Sanat'ta devam ediyor!

Her ayın ikinci perşembesi gerçekleşecek olan kültüre, çevreye ve kültürel çevreye dair belgesel gösterimlerden oluşan dizinin ikinci gösterimi yönetmen Kenan Özer’in “Şahmaran'ın Sözü” ve “Yarısı İnsan Yarısı Yılan” filmleriyle gerçekleşecek. Doğada Bu An işbirliğiyle yapılacak gösterim ve söyleşi 9 Şubat Perşembe günü saat 19:00’da Antalya Kültür Sanat’ta başlayacak.

Şahmaran; başlangıç ve sonun, doğum ile ölümün, iyi ile kötünün, insan ile yılanın birbiri içinde kaybolduğu binlerce yıllık bir efsanedir. Efsane, Anadolu’da, Ceyhan’da evlerde ninelerin, dedelerin ağzından süzülür, karışır Çukurova’nın bereketli topraklarına. Cebelinur Dağı’nın eteklerindeki Balkuyusu’nda, Yilankale’de ve Misis Köprüsü’nde efsane gerçeğe, gerçek efsaneye dönüşür...

Kenan Özer: 1981 yılında İstanbul’da doğan Kenan Özer, 2000 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo -TV Sinema Bölümü’ne girdi. Öğrenim dönemi ve sonrasında çektiği  filmler Türkiye’nin kültürel ve doğal mirasını tanıtmayı amaçlamaktadır.

 

 

 

Her ayın ikinci perşembesi gerçekleşecek olan kültüre, çevreye ve kültürel çevreye dair belgesel gösterimlerden oluşan dizinin ikinci gösterimi yönetmen Kenan Özer’in “Şahmaran'ın Sözü” ve “Yarısı İnsan Yarısı Yılan” filmleriyle gerçekleşecek.