• TARİH

  24-02-2017  -  24-02-2017
 • SAAT

  18:30  -  20:00
 • YER

  Antalya Kültür Sanat
 • TELEFON

  +90 242 242 0 257
 • ADRES

  Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
A+A-

AKS'ta Gündem: Sinan Genim

Antalya Kültür Sanat’ın yeni etkinliği AKS’TA GÜNDEM 24 Şubat Cuma akşamı Mimar Dr. Sinan Genim’in konferansıyla başlıyor.

Aks’ta Gündem programı, ekonomiden sanata, edebiyattan politikaya, tarihten geleceğe yerel, ulusal ve uluslararası platformlarda gündem oluşturan konuları Antalya’ya taşımayı hedefliyor. Program her ayın son hafta sonu, Cuma, Cumartesi veya Pazar günü bazen konferans, bazen panel, bazen de söyleşi formatında gerçekleşecek.

Programın ilk konuşmacısı Mimar Dr. Sinan Genim, “İnsanlığın Gelişiminde Tasarımın Rolü” başlıklı konuşmasında, ‘düşünce özgürlüğü’nün yaratıcı eylem üzerindeki etkisine vurgu yaparak geleceğe dönük atılımların düşünce ve söylem dünyasının özgürleşmesi ve genişlemesiyle mümkün olabileceğini örnekleriyle vurgularken simge yapılar/tasarımların kentlerin markalaşması üzerindeki etkilerine de değinecek. Antalya Kültür Sanat’ın yanı sıra, Koç Üniversitesi Suna ve İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi (AKMED)’in de mimarı olan Dr. Sinan Genim, Antalya’nın geleneksel ve modern çehresi üzerine düşünen, tasarlayan ve üreten bir mimar.

Aks’ta GÜNDEM
Konferans: Dr. Sinan Genim, “İnsanlığın Gelişiminde Tasarımın Rolü”
24 Şubat 2017, Cuma, 18:30 - 20:00 
Antalya Kültür Sanat, Oditoryum 
Katılım ücretsizdir.