Tanıtım Metni

ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ağustos 2015’de kuruldu. Vakfın temel amacı, “eğitim, araştırma ve burs faaliyetleri yaparak, kültürel çalışmalar gerçekleştirerek Antalya’nın sosyokültürel gelişimine liderlik etmek” olarak belirlendi.

Vakıf, ilk olarak, Antalyalıların kendilerini yaşam boyu geliştirebilecekleri bir eğitim ve kültür platformu yaratmak amacıyla Antalya Kültür Sanat’ı hayata geçirdi. Antalya Kültür Sanat, ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yaparak, eğitim ve araştırma programları düzenleyerek, çocuklar ve gençlere esin kaynağı oluşturmayı, onların yaratıcılığını ve eleştirel düşünebilme becerilerini artırmayı hedefliyor. Bu platform aynı zamanda Antalya’da yerli ve yabancı turistler için yeni bir cazibe merkezi oluşturarak, kent merkezindeki ticaretin gelişmesine de katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Yine Vakıf bünyesinde yer alan bir diğer oluşum ise Kaleiçi’nde yer alıyor. Yerel mimarinin tipik bir örneğini sunan Antalya Kültür Sanat Kaleiçi Evi, yerel sanatçıların üretim ve birikimine olanak tanımak amacıyla, Antalyalı sanatçıların geçici sergilerine ev sahipliği yapacak.

ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı ayrıca, faaliyet alanına giren konularda lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burslar verecek, akademik çalışmalara bilimsel katkıda bulunacak, Antalya ve çevresinde yürütülecek projelere destek sağlayacak.

 

ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı, eğitim, araştırma ve burs faaliyetleri yaparak, kültürel çalışmalar gerçekleştirerek kentimizin sosyokültürel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.