mayıs, 2021

17may12:4812:48Antalya Konuşmaları: "Kenti İzlemek" - Mustafa Şahin / Antalya Kent İzleme Platformu12:48 - 12:48

Detaylar

Çevrimiçi ortamda gerçekleşecek etkinliğimize kayıt olmak için lütfen tıklayın: https://atso.xyz/YyPOb
Kaydınızı yaptıktan sonra email adresinize gelecek postadaki “Join Link” ibaresine tıklayarak program saatinde canlı yayına ulaşabilirsiniz.
Antalya Kültür Sanat’ın yeni söyleşi serisi “Antalya Konuşmaları” başlıyor.
2020-2021 sezonunda objektifini Antalya’nın güncel sorunlarına çeviren Antalya Kültür Sanat, üç salonunda yer alan sergilerin yanı sıra, Antalya Kent İzleme Platformu iş birliği ile düzenlediği “Antalya Konuşmaları” söyleşi serisiyle kentin güncel sorunlarını kent hakkı kavramı üzerinden tartışmayı amaçlıyor.
Çevre, barınma, katılımcılık ve demokrasi, sağlık, kültürel miras, ulaşım, dezavantajlı gruplar, göçmenler gibi temel kent sorunlarını somut örneklerle tartışmayı hedefleyen Antalya Konuşmaları, 9 Mayıs Pazar günü başlayacak ve iki haftada bir pazar günleri saat 14:00-16:00 arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.
Antalya Kent İzleme Platformu tarafından önerilecek konu ve konuklarla yürütülecek olan Antalya Konuşmaları’nın 9 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek “Kenti İzlemek” başlıklı ilk söyleşisinde Kent İzleme Platformu’nu tanıyarak kenti nasıl izledikleri ve izlettirdiklerini, kentilik bilincini, kent haklarını konuşacağız.
2014 yılında Antalya Barosu içinde yerel sorunlara duyarlı bir grup hukukçunun girişimiyle kurulan ve kısa zamanda şehrin akademisyenleri, mimarları, şehir plancıları, gazetecileri gibi farklı meslek ve uzmanlık alanından çok sayıda gönüllünün katılımıyla genişleyen Antalya Kent İzleme Platformu, kent sorunlarına karşı gerek sivil farkındalık yaratma gerekse sorunların hukuk çerçevesinde halli konularında önemli bir işlev üstleniyor.
Antalya Kent İzleme Platformu adına platform sözcüsü avukat Mustafa Şahin katılacağı ‘Kenti İzlemek’ başlıklı ilk söyleşinin moderatörlüğünü AKS yöneticisi, şehir plancısı Münevver Eminoğlu yapacak.
Mustafa Şahin: 1958 Burdur doğumlu. Konya Anadolu Lisesi, Ankara Hukuk Fakültesi 1982 yılı mezunu. Avukatlığa 1985 yılında Antalya’da başladı, iki dönem Baro Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. İnsan Hakları Derneği Antalya Şubesi kurucuları içinde yer aldı. Çağdaş Hukukçular Derneği, Kent ve Çevre üzerine çalışma yapan çeşitli sivil toplum kuruluşları ile Kent Konseyi üyesi. “Kentli Dayanışması” isimli bir kitabı var. Yerel gazete ve dergilerde yazıyor. Ayrıca yazıları “Antalya Kent Yazıları” isimli blogta yayımlanıyor. Halen Antalya Barosu’na kayıtlı serbest avukatlık yapıyor.
Münevver Eminoğlu: Şehir plancısı, kültür projeleri yöneticisi. ODTÜ Şehir Planlama Bölümü’nden 1980’de mezun oldu. 1984-1989 arasında Paris 8 Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra kültür projeleri yönetiminde uzmanlaştı. Tarih Vakfı, Yapı Kredi Kültür Merkezi, Garanti Galeri, Galatasaray Müzesi gibi kurumlarda yöneticilik yaptı. 2017’den bu yana ATSO Vakfı Genel Müdürü olarak Antalya Kültür Sanat’ın yöneticiliğini yapıyor.
X