ağustos, 2021

29ağu20:3022:30Antalya Konuşmaları: Yerel Yönetimlerde İşleyiş20:30 - 22:30

Detaylar

Çevrimiçi ortamda gerçekleşecek etkinliğimize kayıt olmak için lütfen tıklayın:https://atso.xyz/OsQ4v
Kaydınızı yaptıktan sonra email adresinize gelecek postadaki “Join Link” ibaresine tıklayarak program saatinde canlı yayına ulaşabilirsiniz.

Antalya Kültür Sanat’ın yeni söyleşi serisi “Antalya Konuşmaları” devam ediyor.

2020-2021 sezonunda objektifini Antalya’nın güncel sorunlarına çeviren Antalya Kültür Sanat, üç salonunda yer alan sergilerin yanı sıra, Antalya Kent İzleme Platformu iş birliği ile düzenlediği “Antalya Konuşmaları” söyleşi serisiyle kentin güncel sorunlarını kent hakkı kavramı üzerinden tartışmayı amaçlıyor.

Çevre, barınma, katılımcılık ve demokrasi, sağlık, kültürel miras, ulaşım, dezavantajlı gruplar, göçmenler gibi temel kent sorunlarını somut örneklerle tartışmayı hedefleyen Antalya Konuşmaları,  iki haftada bir pazar günleri saat 20:30 – 22:30 arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Antalya Kent İzleme Platformu tarafından önerilecek konu ve konuklarla yürütülecek olan Antalya Konuşmaları’nın 29 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek “Yerel Yönetimlerde İşleyiş” başlıklı dokuzuncu söyleşisine Mahmut Çelik konuşmacı olarak katılacak. Konuşmanın moderatörlüğünü ise İlhan Karakurt üstlenecek.

Mahmut Çelik: Makina Mühendisi, 1983-86 dönemi MMO Antalya il temsilciliği; 1993 yılında kurulan ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Antalya şubesi kurucu başkanlığı; Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı kurucu üyeliği; 1997-98 dönemi Antalya demokrasi platformu sözcülüğü; 1999-2004 dönemi Antalya Büyükşehir ve Muratpaşa belediyeleri meclis üyeliği yaptı. Bu dönemde “Kent Günlüğü” dergisi çıkardı.2009 yerel seçimleri öncesinde, yerel demokratik kitle örgütlerinin katılımıyla “Kent Yönetimini Arıyor” etkinliklerinde aktif rol aldı. Halen sosyal ve kültürel etkinlikler içinde yer alıyor.

İlhan Karakurt: 1961 Kırşehir doğumlu. 1979 yılında öğretmen olarak göreve başladı. Eğit Sen Kurucu üyesi ve Antalya Şubesi yönetim kurulu üyeliği yaptı. 1995 yılında sendikal ve siyasi nedenlerle nedenlerle 10 yıl cezaevinde yattı. 2009 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde eğitmen olarak göreve başladı. Tüm Bel Sen Şube başkanı olarak Menderes Türel döneminde 5 kez sürüldü. 2016’da keyfi ve hukuksuz bir şekilde memurluktan atıldı. Hukuk mücadelesini kazanarak 2019 yılında tekrar görevine döndü. Halen Tüm Bel Sen Antalya Şubesi Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

//

2014 yılında Antalya Barosu içinde yerel sorunlara duyarlı bir grup hukukçunun girişimiyle kurulan ve kısa zamanda şehrin akademisyenleri, mimarları, şehir plancıları, gazetecileri gibi farklı meslek ve uzmanlık alanından çok sayıda gönüllünün katılımıyla genişleyen Antalya Kent İzleme Platformu, kent sorunlarına karşı gerek sivil farkındalık yaratma gerekse sorunların hukuk çerçevesinde halli konularında önemli bir işlev üstleniyor.

X