haziran, 2020

14haz16:0018:00Dijital Etkinlik / AKS Pazarı - Söyleşi: Merih Akoğul16:00 - 18:00

Detaylar

AKS Pazarı
Söyleşi: Merih Akoğul
Moderasyon: Handan Dayı, Ebru Nalan Sülün, Cihan Camcı
14 Haziran 2020, Pazar
Saat 16:00

Dijital ortamda gerçekleşecek etkinliğimize kayıt olmak için lütfen tıklayın: https://atso.xyz/5Ij8I
Kaydınızı yaptıktan sonra email adresinize gelecek postadaki “Join Link” ibaresine tıklayarak program saatinde canlı yayına ulaşabilirsiniz.

AKS Pazarı 14 Haziran 2020 Pazar günü fotoğraf sanatçısı, küratör ve şair Merih Akoğul’u ağırlayacak. Türkiye’de ve dünyada fotoğraf pratikleri, fotoğrafın teorik yapısı, fotoğraf kuramı ve fotoğraf okuma gibi konuların yanı sıra Merih Akoğul’un küratörlük deneyimlerinin de tezgâha yatırılacağı söyleşi saat 16:00’da başlayacak.

Merih Akoğul (1963,İstanbul): M.S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nı bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nında yüksek lisans derecesi aldı. Fotoğraf sanatı ve kuramı konularında çalışmalar yapan Merih Akoğul, Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde 30 fotoğraf sergisi açtı, grup sergilerine katıldı. 10 serginin küratörlüğünü gerçekleştirdi. Çeşitli kurumlarda eğitmenlik, özel radyolarda kültür ve sanat programları, televizyon programlarında sanat danışmanlığı yaptı. Edebiyat, fotoğraf kuramı, plastik sanatlar ve müzik üzerine yazıları ve eleştirileri birçok gazete ve dergide yayınlanan, farklı konularda yayınlanmış 14 kitabı bulunan Merih Akoğul’un çeşitli müze ve koleksiyonlarda yapıtları bulunuyor. İstanbul Modern Müzesi Fotoğraf Bölümü Danışma Kurulu üyesi. 2010’dan bu yana Eczacıbaşı Fotoğraf Sanatçıları Dizisi kitaplarının editörü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde ders veriyor.

X