haziran, 2020

11haz20:3021:30Dijital Etkinlik / AKS’ta Gündem: Antalya için Düşünmek - Davut Çetin20:30 - 21:30

Detaylar

AKS’ta Gündem
Antalya için Düşünmek
Söyleşi: Davut Çetin (ATSO Vakfı Başkanı)
11 Haziran 2020, Perşembe, Saat: 20:30

Dijital ortamda gerçekleşecek etkinliğimize kayıt olmak için lütfen tıklayın:  https://atso.xyz/UVmUO
Kaydınızı yaptıktan sonra email adresinize gelecek postadaki “Join Link” ibaresine tıklayarak program saatinde canlı yayına ulaşabilirsiniz.

AKS’ta Gündem Haziran ayında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve ATSO Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin’i ağırlayacak.

Korona günlerinin sonuna yaklaşmakta olduğumuz ümidiyle, “kontrollü normalleşme” sürecine girdik. Pandemi ile mücadelesini başarıyla atlatan Antalya, esnafı, tüccarı, otelcisi, kafe işletmecisi, tedarikçisiyle topyekûn gerekli tedbirleri alarak ‘yeni normal’e hazırlanmaya başladı; bütün dünyanın da Antalya’ya hazırlanmasını, Antalya semalarının uçaklarla dolmasını, zararlarının telafi olmasını, hayatın yeniden şenlenmesini dört gözle bekliyor. Peki bu süreçte Antalya’yı neler bekliyor?

Yüklendiği sorumlulukların gereği olarak yıllardır Antalya için düşünen, örgütleyen ve üreten Davut Çetin ile yeni dönemde Antalya’yı neyin beklediğini, risklerini, dünya markası bir kent için düşünmenin anlamını, “kente rağmen kent için” çalışmanın ağırlığını resmi bildirim ve genelgelerin ötesine geçerek AKS üslûbuyla konuşacağız.

Davut Çetin (Antalya, 1965): İlk ve orta eğitimini Antalya’da tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Makine Ressamlığı Bölümü’nden mezun oldu. 1987 yılı itibariyle Antalya merkezli GMY Çetin Motor firması ile otomotiv sektöründe faaliyete başladı. 1999 yılından itibaren Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda görev almaya başlayan Davut Çetin, Meslek Komitesi Üyeliği, Bütçe Komisyonu Üyeliği, Ulaşım Komisyonu Üyeliği, ATSO Atletizm İhtisas Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Meclis Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2008-2010 yılları arasında Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunan Çetin 2013 yılında ATSO seçimlerinde Meclis Üyeliği’ne ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na, 16 Şubat 2015 tarihinde de Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. 2018 seçimlerinde ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeniden seçilen Davut Çetin, 74. TOBB Olağan Genel Kurulu'nda TOBB Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Bunların yanısıra Antalya Kongre Bürosu, Batı Akdeniz Ekonomisini Güçlendirme Vakfı (BAGEV) ve ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, ALDAŞ A.Ş. ve Antalya Serbest Bölge İşleticisi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Davut Çetin, evli ve iki çocuk babasıdır.

X