haziran, 2020

03haz16:0018:30Dijital Etkinlik / Felsefe Konuşmaları: Darwin ve Modern Sentez16:00 - 18:30

Detaylar

Felsefe Konuşmaları
Darwin ve Modern Sentez
3 Haziran 2020, Çarşamba – 16:00

Dijital ortamda gerçekleşecek etkinliğimize kayıt olmak için lütfen tıklayın: https://atso.xyz/WeHbH
Kaydınızı yaptıktan sonra email adresinize gelecek postadaki “Join Link” ibaresine tıklayarak program saatinde canlı yayına ulaşabilirsiniz.

‘Modern Sentez’ terimi Darwin’in sunmuş olduğu teoriyi günümüzde kabul görmüş olan evrim teorisinden ayırt etmek için kullanılan bir terimdir. Bu iki teorinin benzerlikler içermekle birlikte birebir aynı olmadığı anlamına gelir. Felsefe Konuşmaları’nın bu programında Prof. Dr. Mehmet Elgin Modern Sentez’in Darwin’in öne sürmüş olduğu teori içi tartışmalardan nasıl ortaya çıktığını tartışacak.

Mehmet Elgin, Wisconsin Üniversitesi (Madison) Felsefe Bölümü’nden doktora derecesini aldı. 1998-2002 yılları arasında Wisconsin Üniversitesi (Madison) Felsefe Bölümü’nde öğretim yardımcılığı yapmıştır. Halen Muğla Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde öğretim üyesidir. Philosophy of Science Association ve International Society for Philosophical, Historical and Social Studies of Biology derneklerine üyedir. Bilim felsefesi ve biyoloji felsefesi alanlarında yayımlanmış ulusal ve uluslararası makaleleri vardır.

X