mayıs, 2017

11may17:0020:30Doğadabuan imza günü & 'Henüz Çok Geç Değil' Koyu Yeşil belgesel gösterimi17:00 - 20:30

Detaylar

Antalya Kültür Sanat’ta İmza günü ve Koyu Yeşil Belgesel Gösterimi

Antalya Kültür Sanat’ın her ayın ikinci Perşembe günü gerçekleştirdiği Koyu Yeşil Belgesel Gösterimleri’nin program danışmanı Hüseyin Çağlar İnce, 11 Mayıs Perşembe günü önce yeni çıkan “Doğadabuan” adlı kitabını  imzalayacak, sonra da proje koordinatörü ve sunucu olarak görev aldığı  Yaban Üçlemesi belgeselinin “Kurt/Sarıkamış” adlı birinci bölümünü izleyicilerle paylaşarak bir söyleşi gerçekleştirecek.

Hüseyin Çağlar İnce’nin Türkiye yaban hayatında en sık görülen kuşlar, kelebekler, kurbağa ve sürüngenler, memeliler, ağaç ve çalı türlerini, yayılış gösterdiği bölgeler ve zaman dilimleri ile incelediği Doğadabuan kitabının imza günü ve yazarla söyleşi 11 Mayıs 2017, Perşembe günü saat 17:00’da Antalya Kültür Sanat Cafe’de gerçekleşecek.
İmza gününün ardından ise Koyu Yeşil programına, yönetmen Kenan Özer’in Yaban Üçlemesi filmlerinden 30 dakikalık “Kurt/Sarıkamış” belgeseli ile devam edilecek. Hüseyin Çağlar İnce gösterimden sonra izleyicilerle bir söyleşi gerçekleştirecek. Üçlemenin diğer iki filmi “Küçük Akbaba/Beypazarı” ve “İnci Kefali/Van” önümüzdeki aylarda yine Koyu Yeşil programı kapsamında izleyiciyle buluşacak.

11 Mayıs 2017, Perşembe

Doğadabuan : Doğa Gözlemine Başlama Rehberi – Hüseyin Çağlar İnce
Kitap imza günü & Söyleşi
Antalya Kültür Sanat Cafe
17:00

Koyu Yeşil Belgesel Gösterimleri: Yaban Üçlemesi “Kurt / Sarıkamış”
Yapımcı: Hüseyin Çağlar İnce
Antalya Kültür Sanat Oditoryum
19:30

Hüseyin Çağlar İnce: 1981 yılında Köyceğiz’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Antalya’da tamamladı. Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü’nden 2006 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında başlayan seyahat ve doğa aşkı onu mühendislik dışında bir kariyere yönlendirdi. Türkiye’nin biyolojik çeşitliliğinin tanıtılması ve korunması için çalıştığı ve hazırladığı projelerle birlikte bugüne kadar Atlas, Yeşil Atlas, Buğday, Tempo ve Magma gibi ulusal ölçekte yayın yapan birçok dergide yazarlık ve editörlük yaptı. 2008 yılında yürüttüğü “Kayıp Masallar” projesi ile Kaz Dağları ve bütün Torosları dolaşarak Yörük masalları derledi. TRT Belgesel’de Türkiye’nin yaban hayatını konu alan “Henüz Çok Geç Değil” belgesel serisinin yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenen İnce, öte yandan Antalya’nın endemik canlı türlerini konu alan belgesel ve tanıtım filmlerini uzman bir ekiple hazırladı. Halen Antalya’da yaşayan Hüseyin Çağlar İnce, turizmde doğa farkındalığı yaratmak üzere sektörün önde gelen kuruluşlarıyla birlikte ürettiği projelerle sürdürülebilir turizm adına misyon üstlenmiştir. Oteller için özel hazırladığı doğa rehberleri kitapları 4 farklı dilde, 50 binin üzerinde basıldı ve ülkemizi ziyaret eden turistlere hediye edildi. Yaptığı çalışmalarla birçok ödül alan İnce, turizm dergilerinde kçşe yazarlığı yapmakta, olup biyokültürel değerler üzerine kitaplar, belgeseller ve sosyal medya içerikleri hazırlamaktadır.

X