aralık, 2020

10ara14:0014:40Ekotopya14:00 - 14:40

Detaylar

Ekotopya / Ekotopia (Yönetmen: Ufuk Tambaş, Türkiye, 2018, 40’) 

Ekotopya, Kars’ın Yeni Boğatepe (Zavotlar) köyünde 2000’li yılların başında, sürdürülebilir bir yaşam felsefesi ile yola çıkan insanların hikayesini anlatmaktadır. Belgesel, İlhan Koçulu’nun öncülüğünde başlayan çalışmaların hayvancılıktan tarıma, gündelik yaşam pratiklerinden yerel turizme kadar bir dizi olguyu nasıl derinden etkileyip dönüştürdüğünü kahramanlarının anlatıları üzerine kuruyor. Endüstriyel yöntemler ve kar hırsı gibi doğal ve kültürel hayat üzerinde yıkıma yol açan yöntemleri reddederek, coğrafyanın kadim kültürüne yüzünü dönen, kaybolmaya yüz tutmuş bitki ve hayvanları doğal ve geleneksel bir yaşam döngüsü perspektifi ile yeniden doğaya kazandıran bu çalışmalar sosyal ve ekonomik hayatı yeni baştan inşa ediyor. Filmin temel amacı da bu ilham verici çabanın, kendi coğrafyası ile sınırlı kalmayıp ülkede ve dünyada başkalarına da cesaret vermesi…

//

Koyu Yeşil Film Günleri

9 – 13 Aralık 2020

Antalya Kültür Sanat tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2019 seçkisinin gösterileceği “Koyu Yeşil Film Günleri” 9 – 13 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Sürdürülebilir tarım, su hakkı, iklim değişikliği ve göç, altın madenciliği ve toksik atıklar, biyoçeşitlilik, doğa koruma ve yaban hayatı, sosyal girişimcilik, sürdürülebilir ekonomi gibi konuların işlendiği kısa ve uzun metrajlı filmlerin seyirciyle çevrimiçi olarak buluşacağı etkinlik serisi boyunca her akşam 20:00’da Zoom üzerinden o günün ana filmi hakkında konunun uzmanlarıyla bir söyleşi gerçekleşecek.

Koyu Yeşil Film Günleri’ndeki film seçkisini seyredebilmek için:

  • surdurulebiliryasam.net websitesinde “TAKİPÇİ OL” formundan kayıt yapın.
  • E-posta adresinize gelen AKTİVASYON bağlantısını tıklayın.
  • Şifrenizle websitesine giriş yapın Etkinlik sayfasında AKSKOYUYESIL kodunu girip izlemek istediğiniz filmleri ve gösterileceği seansları seçip KAYDOL’u tıklayın.
  • Etkinlik günü şifrenizle giriş yapıp etkinlik sayfasında seçtiğiniz seansların başlangıç saatinde görünecek olan kırmızı renkli İZLE’yi tıklayın.
  • Seansların ardında yer alan “Yan Etkinlikler”e açılan pencerede bulunan bağlantılar üzerinden katılabilirsiniz.
X