aralık, 2020

11ara14:0514:10Gıdanın Geleceği ve Gerald Miles14:05 - 14:10

Detaylar

Gıdanın Geleceği ve Gerald Miles / The Future of Food and Gerald Miles (Yönetmen: Jason Taylor, Chintan Gohil, İngiltere, 2016, 5’) 

Dünyanın dört bir yanında topraklarını ve kaynaklarını para getirecek başka bir iş için kullanmayı reddeden ve çiftçilik yapmakta ısrar eden milyonlarca çiftçi var. Bu çiftçiler özerklikleri, yerel toplulukları için temiz ve besin değeri yüksek gıda yetiştirme hakları için mücadele veriyorlar ve Gerald Miles da onlardan biri. Batı Pembrokeshire’ın eteklerindeki 45 hektarlık çiftliği, babasının işlettiği yıllardan bu yana birçok değişime göğüs germek zorunda kalmış. Şimdi ise çiftlikler eskiden nasıl işletiliyorsa ona dönüş yapmış: Organik üretim yapmaya, çeşitli ekinler ve hayvanlar yetiştirmeye ve en önemlisi, yerel topluluğun bir parçası olmaya.

//

Koyu Yeşil Film Günleri

9 – 13 Aralık 2020

Antalya Kültür Sanat tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2019 seçkisinin gösterileceği “Koyu Yeşil Film Günleri” 9 – 13 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Sürdürülebilir tarım, su hakkı, iklim değişikliği ve göç, altın madenciliği ve toksik atıklar, biyoçeşitlilik, doğa koruma ve yaban hayatı, sosyal girişimcilik, sürdürülebilir ekonomi gibi konuların işlendiği kısa ve uzun metrajlı filmlerin seyirciyle çevrimiçi olarak buluşacağı etkinlik serisi boyunca her akşam 20:00’da Zoom üzerinden o günün ana filmi hakkında konunun uzmanlarıyla bir söyleşi gerçekleşecek.

Koyu Yeşil Film Günleri’ndeki film seçkisini seyredebilmek için:

  • surdurulebiliryasam.net websitesinde “TAKİPÇİ OL” formundan kayıt yapın.
  • E-posta adresinize gelen AKTİVASYON bağlantısını tıklayın.
  • Şifrenizle websitesine giriş yapın Etkinlik sayfasında AKSKOYUYESIL kodunu girip izlemek istediğiniz filmleri ve gösterileceği seansları seçip KAYDOL’u tıklayın.
  • Etkinlik günü şifrenizle giriş yapıp etkinlik sayfasında seçtiğiniz seansların başlangıç saatinde görünecek olan kırmızı renkli İZLE’yi tıklayın.
  • Seansların ardında yer alan “Yan Etkinlikler”e açılan pencerede bulunan bağlantılar üzerinden katılabilirsiniz.
X