aralık, 2018

02ara17:0019:00Konser: Emir Aksoy17:00 - 19:00

Detaylar

Takvimler 2018’in sonuna doğru gelirken Antalya Kültür Sanat sahnesi bir kez daha Emir Aksoy’u ağırlıyor. Araya giren uzun bir yazın ardından ve yaklaşmakta olan sert bir kışın arifesinde vuku bulacak konserde Aksoy, Antalyalı dinleyicilerine sonbaharın kederini taşıyan şarkılardan oluşmuş bir repertuvar hazırlıyor. Geçen seneki üç konserin bir özeti niteliğindeki sezonun bu ilk konserinde çalınacak şarkıların sıralı tam listesi ve sahnede bir konuk olup olmayacağı konuları hâlâ gizemini koruyor.

Biletler 20 TL’dir ve AKS gişelerinden temin edilebilir.

Emir Aksoy: 1988 yılında Antalya’da doğdu. Namık Kemal İlköğretim Okulu ve Adem Tolunay Anadolu Lisesi’ni tamamlayan Aksoy, 2005 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişikiler Bölümü’nde eğitim almak üzere İstanbul’a yerleşti. Üniversite, iş hayatı ve müzikle dolu dolu geçen 12 yılın ardından 2017’nin Mayıs ayında eşiyle birlikte tekrar Antalya’ya yerleşen Aksoy, aradan geçen uzun yılların ardından Antalya’daki dinleyicileriyle bağlarını tekrar güçlendirmenin heyecanını yaşıyor.

1998 yılında kurulan ilk grubu Zebani’den bu yana Aksoy sırasıyla Adem Tolunay Anadolu Lisesi Okul Orkestrası, Kallavi, TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu, Emir Bey, Boğaziçi Üniversitesi Türk Müziği Kulübü Korosu ve Sakareller başta olmak üzere pek çok müzik projesi ve topluluğunda kurucu, solist, korist veya gitarist olarak yer aldı. Emir Bey’in ardından 2014’ten bu yana müzikal yolculuğuna kendi adı altında “Emir Aksoy” olarak devam eden sanatçı on yıldan fazla zamandır biriktirdiği bestelerini, sevdiği diğer şarkılarla birlikte bazen tek başına bazen de değerli müzisyen dostlarıyla beraber icrâ etmekten büyük mutluluk duyuyor.

https://aksoyemir.blogspot.com.tr
https://www.facebook.com/emiraksoymusiki
https://soundcloud.com/emiraksoy

X