aralık, 2020

09ara14:0415:44Ormanların Zamanı14:04 - 15:44

Detaylar

Ormanların Zamanı / Le Temps des Forêts

(Yönetmen: François-Xavier Drouet, Fransa, 2018, 103’)

Şehirliler için doğanın sembolü olan “orman” Fransa’da eşi benzeri görülmemiş bir sanayileşme sürecinde! Ağır makinelerle, suni gübre ve böcek öldürücülerle yapılan monokültür ormancılık giderek artan bir hızla endüstriyel tarım modelini takip ediyor. Le Temps des Forets Limousin’den Landes’e, Morvan’dan Vosges’e uzanan bir coğrafyada endüstriyel ormancılığın ve alteratiflerinin kalbine yolculuk yapıyor. Bugünün seçimleri yarının tabiatını şekillendirecek: Yaşayan orman ya da odun çölü!

Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=pdYOFkbueX4&t=1s

20:00 Söyleşi: Ormanların Zamanı – Cihan Erdönmez – Tuncay Neyişçi – Müfit Can Saçıntı

Zoom link: https://atso-org-tr.zoom.us/webinar/register/WN_gHKxSJvDTpWhg-Ns-xUbeg

//

Koyu Yeşil Film Günleri

9 – 13 Aralık 2020

Antalya Kültür Sanat tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2019 seçkisinin gösterileceği “Koyu Yeşil Film Günleri” 9 – 13 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Sürdürülebilir tarım, su hakkı, iklim değişikliği ve göç, altın madenciliği ve toksik atıklar, biyoçeşitlilik, doğa koruma ve yaban hayatı, sosyal girişimcilik, sürdürülebilir ekonomi gibi konuların işlendiği kısa ve uzun metrajlı filmlerin seyirciyle çevrimiçi olarak buluşacağı etkinlik serisi boyunca her akşam 20:00’da Zoom üzerinden o günün ana filmi hakkında konunun uzmanlarıyla bir söyleşi gerçekleşecek.

Koyu Yeşil Film Günleri’ndeki film seçkisini seyredebilmek için:

  • surdurulebiliryasam.net websitesinde “TAKİPÇİ OL” formundan kayıt yapın.
  • E-posta adresinize gelen AKTİVASYON bağlantısını tıklayın.
  • Şifrenizle websitesine giriş yapın Etkinlik sayfasında AKSKOYUYESIL kodunu girip izlemek istediğiniz filmleri ve gösterileceği seansları seçip KAYDOL’u tıklayın.
  • Etkinlik günü şifrenizle giriş yapıp etkinlik sayfasında seçtiğiniz seansların başlangıç saatinde görünecek olan kırmızı renkli İZLE’yi tıklayın.
  • Seansların ardında yer alan “Yan Etkinlikler”e açılan pencerede bulunan bağlantılar üzerinden katılabilirsiniz.

X