AKS

Antalyalılar 2015 yaz sonunda, şehrin tam kalbinde yepyeni bir kültür sanat platformuyla tanıştı: Antalya Kültür Sanat…

 

ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı’nın Antalya için yeni bir cazibe merkezi oluşturmak, hem Antalyalıları hem de kente gelen yerli ve yabancı konukları sanatın ve kültürün farklı renkleriyle buluşturmak amacıyla kurduğu bir platform olan Antalya Kültür Sanat, ulusal ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapıyor, yetişkin ve çocuklar için sanat eğitimleri veriyor; felsefeden edebiyata, sinemaya, gündeme ilişkin konferans ve panellere uzanan geniş  bir yelpazede kültür ve sanat etkinlikleri düzenliyor.

 

Şehrin tam merkezinde, turizm ve ticaret akslarının kesişim noktasında yer alan Antalya Kültür Sanat, mimari projesi Dr. Mimar Sinan Genim tarafından hazırlanan 5 katlı çağdaş bir binada hizmet veriyor. 3 büyük sergi salonu, oditoryum, farklı büyüklükte eğitim salonlarının yanısıra giriş katında küçük bir kafe ile özgün hediyelik eşya ve Antalya’ya ilişkin kitapların satıldığı bir dükkânın da bulunduğu bina, farklılıkların uyumunu simgeleyen özgün cephesiyle açıldığı günden itibaren Antalya’nın simge yapıları arasında.

AKS Kafe

Antalya Kültür Sanat’ın giriş katında bulunan Antalya Kültür Sanat Kafe misafirlerin sergi ziyaretleri öncesinde veya sonrasında dinlenebilecekleri ve keyifle zaman geçirecekleri bir mekan olarak tasarlanmıştır.

AKS Dükkan

Antalya Kültür Sanat – Hediyelik Dükkan’da sunulan hediye seçenekleri arasında kente özgü tasarlanan ev ve ofis eşyaları, kültür kitapları, her biri sınırlı sayıda üretilmiş takı ve fincanların yanı sıra, Antalya Kültür Sanat’ta gerçekleşen sergilerin sergi katalogları ve anı objeleri mevcut.

Salon Kiralama

Antalya Kültür Sanat eğitim salonları ve oditoryumu, özel eğitim kurumları tarafından ATSO Vakfı’nın vizyon ve misyonu çerçevesinde yapılacak eğitim ve etkinlikler için kiralanabilmektedir. Salonlarımızla ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilir, salon kiralama talebinizi yandaki form aracılığıyla bize iletebilirsiniz.

Eğitim Salonu I & II

Bu salonlar atölye çalışmaları için kurgulanmıştır, çalışmalarda doğacak ihtiyaçlara göre geliştirilmektedir.

 

Salon Özellikleri:

 • 25 m2 alan
 • 360 x 160 x 72 cm masa düzeni ile maksimum 15 kişilik katılımcı kapasitesi
 • Eğitimcilerin kullanabileceği malzeme dolapları
 • İsteğe bağlı olarak projeksiyon, perde, flip chart eklenebilir.

 

Eğitim Salonu III

Bu salon eğitimler ve özel sunumlar için tasarlanmıştır.

 

Salon Özellikleri:

 • 65 m2 alan
 • Kolçaklı sandalyeler ile 50 kişilik katılımcı kapasitesi
 • Eğitimcilerin kullanabileceği malzeme dolapları
 • İsteğe bağlı olarak projeksiyon, perde, flip chart eklenebilir.
Oditoryum

AKS binasının -1. katında bulunan oditoryum basın toplantıları, bilgilendirme toplantıları, konferans ve seminer gibi etkinlikler için tasarlanmıştır. Ayrıca 50 kişi üzeri katılımcılı eğitimler için de kullanılmaktadır.

 

Salon Özellikleri:

 • 140 m2 alan
 • 20 m2 sahne yüz ölçümü
 • 112 kişi kapasiteli
 • Ses sistemi, simultane çeviri sistemi, konferans kayıt sistemi mevcuttur.
Galeri
X