Bağımsızlık Gülü - Ceyhun Atuf Kansu 100 Yaşında

Bağımsızlık Gülü: Ceyhun Atuf Kansu 100 Yaşında

Ceyhun Atuf Kansu, doğumunun 100. yılında büyük bir sergi ile anılıyor.

Ozan, yazar, aydınlanmacı, çocuk hekimi Ceyhun Atuf Kansu, 100. doğum yıl dönümünde, Antalya’da bir büyük sergi ile anılıyor.
25 Nisan 2019 günü saat 18:30’da, Antalya Kültür Sanat Kaleiçi Evi’nde açılacak olan “Bağımsızlık Gülü – Ceyhun Atuf Kansu 100 Yaşında” adlı sergi, Kansu’nun çeşitli şiirlerinden esinlenerek yapılmış olan resim ve yontuların yanı sıra, Ceyhun Atuf Kansu’nun kimi kişisel eşyalarından oluşuyor.

Küratörlüğünü Dilek Karaaziz Şener’in üstlendiği sergide Elif Aydoğdu Ağatekin, Mustafa Ağatekin, Onay Akbaş, Habip Aydoğdu, Bünyamin Balamir, Bedri Baykam, A. Celal Binzet, Safiye Tekin Çıngı, Daver Darende, Berk Danışman, Mehmet Ali Doğan, E. Yıldız Doyran, Ataç Elalmış, Devrim Erbil, Muzaffer İlhan Erdost, Cemil Eren, Barış Eren, Zeynep Eren, İmren Erşen, Zafer Gençaydın, Ekrem Kadak, Nihat Kahraman, Hayati Misman, Nurtaç Özler, Filinta Önal, Aykut Öz, Kadir Öztoprak, Şükran Pekmezci, Hasan Pekmezci, Ayten Timuroğlu, Dilek Topaç, Metin Yurdanur gibi sanatçıların eserleri yer alıyor.

Antalya Kültür Sanat Kaleiçi Evi’nde yer alacak olan sergi 15 Mayıs 2019 tarihine kadar Pazartesi hariç her gün saat 12:00-19:00 arası görülebilir.

Antalya Kültür Sanat Kaleiçi Evi
Selçuk Mah. Uzunçarşı Cad. Aralık Sok. No 2
Kaleiçi – Antalya

Tarih
26.04.2019-15.05.2019
X