Doğa ve Okuma Gezileri / Türkiye, Almanya, Fransa

Resim ve baskılarında kendisini yaşadığımız dünyayı sembolize eden peyzajlarla ifade eden Skadi Engeln, 2011 yılında gerçekleşen Fukuşima nükleer felaketinden sonra yaptığı “birbiri içine geçen” veya “bozulmuş” işlerle, insanın doğaya müdahalesinin izlerini sürüyor. Eserlerde görülen genellikle dikey çizgi ve hatlar, insanın peyzaja, hem gözlemci hem de aktör olarak dahil oluşunu simgelerken, öte yandan dünyada bir arada yaşanan uyum ve çatışmaya da gönderme yapıyor.

Skadi Engeln – Doğa ve Okuma Gezileri / Türkiye, Almanya, Fransa sergisi 20 Eylül – 6 Ekim 2019 tarihleri arasında AKS Kaleiçi Evi’nde ziyaret edilebilir.

Skadi Engeln: Eğitimini FH Otterberg’de Robert van de Laar’ın heykel atölyesinde, Michael Kohr ve Hermanus Westendorp’un resim atölyesinde tamamladı. Berlin ve Fransa’da yaşayan sanatçı şimdiye dek Berlin, Düsseldorf, Bonn, Hamburg, Münih, Paris, Graz, New York ve Molde gibi kentlerde çeşitli solo ve karma sergilere katıldı. Eserlerinin bir kısmı uluslararası koleksiyonlara dahil edildi.

Tarih
20.09.2019-06.10.2019
X