aralık, 2020

10ara16:0516:24Ağaçların Adamı16:05 - 16:24

Detaylar

Ağaçların Adamı / The Man of the Trees (Yönetmen: Andrea Trivero, İtalya, 2018, 19’) 

Daniel Balima, Burkina Fasolu, deneyimli bir bostancı. Çocuk felci nedeniyle bacaklarını kullanmadan yaşamayı öğrenmek zorunda kalmış. Çocukluğu ailesine ait fidanlıkta, ellerinin üzerinde yürüyerek babasının peşinde geçmiş. Hem fiziksel durumu hem de yaşadığı bölgeyle ilgili zorluklara rağmen her gün bahçesine gidip çalışıyor. Bu şekilde ailesinin geçimini sağlayıp hem çocuklarının hem de torunlarının eğitim giderlerini karşılıyor. Elli yılda bir milyondan fazla ağaca can vermiş ve Daniel için en önemli işi bu çünkü kuraklıkla baş etmeye çalışan ülkesinde ağaca çok ihtiyaç var. Hayali bir milyon ağaç daha yetiştirebilmek.

//

Koyu Yeşil Film Günleri

9 – 13 Aralık 2020

Antalya Kültür Sanat tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2019 seçkisinin gösterileceği “Koyu Yeşil Film Günleri” 9 – 13 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Sürdürülebilir tarım, su hakkı, iklim değişikliği ve göç, altın madenciliği ve toksik atıklar, biyoçeşitlilik, doğa koruma ve yaban hayatı, sosyal girişimcilik, sürdürülebilir ekonomi gibi konuların işlendiği kısa ve uzun metrajlı filmlerin seyirciyle çevrimiçi olarak buluşacağı etkinlik serisi boyunca her akşam 20:00’da Zoom üzerinden o günün ana filmi hakkında konunun uzmanlarıyla bir söyleşi gerçekleşecek.

Koyu Yeşil Film Günleri’ndeki film seçkisini seyredebilmek için:

  • surdurulebiliryasam.net websitesinde “TAKİPÇİ OL” formundan kayıt yapın.
  • E-posta adresinize gelen AKTİVASYON bağlantısını tıklayın.
  • Şifrenizle websitesine giriş yapın Etkinlik sayfasında AKSKOYUYESIL kodunu girip izlemek istediğiniz filmleri ve gösterileceği seansları seçip KAYDOL’u tıklayın.
  • Etkinlik günü şifrenizle giriş yapıp etkinlik sayfasında seçtiğiniz seansların başlangıç saatinde görünecek olan kırmızı renkli İZLE’yi tıklayın.
  • Seansların ardında yer alan “Yan Etkinlikler”e açılan pencerede bulunan bağlantılar üzerinden katılabilirsiniz.
X