mayıs, 2022

08may14:0016:00AKS ÖĞRENME: KALEİÇİ'NDE HAZİNE AVI14:00 - 16:00

Detaylar

Kaleiçi’nde Hazine Avı

8 Mayıs 2022, Pazar, 14:00 – 16:00

9 – 12 Yaş ( Anneler Günü’nde Annelerle )

Katılım Ücreti: 150 TL

Kayıt: www.aksdukkan.com

Detaylı bilgi: 0 242 242 02 57

Oryantiring, genellikle okul bahçelerinde, parklarda, şehir merkezlerinde, iç mekanlarda, yapay labirentlerde ve ormanlık alanlarda, önceden yerleştirilmiş hedefleri harita yardımıyla en kısa sürede bulmanın hedeflendiği spordur. Şirket çalışanlarından, aile üyelerine ve arkadaş gruplarına kadar tüm topluluklar arasında uyum ve motivasyonun sağlanmasını amaçlayan etkinliğimiz Anneler Günü’nde çocuklar ve annelerini dopdolu bir maceranın tam ortasına davet ediyor. Bir yandan birbirinden eğlenceli görevleri takım halinde dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla çözerken diğer yandan Kaleiçi’nin güzelliklerini keşfederek öğrenmeyi amaçlıyoruz. Yarışmayı tamamlayarak hedef noktasına ilk ulaşan yarışmacılarımızı sürpriz ödüller bekliyor!

Yarışmaya başlamadan önce ilk olarak yarışmacıya bir harita verilir. Yarışmacı harita üzerinde yer alan pembe çemberin merkezinde bulunan turuncu-beyaz oryantiring bayrağını bulur ve üzerinde yazan harfi şifre kutucuğuna işaretler. Çemberin merkezinde bulunan hedefin etrafındaki tarihi yapıyı harita üzerinde yer alan resimlerle eşleştirip yapı ile ilgilli bilgileri okuyup fotograf çektirir. Bulunan hedef hangi resmi temsil ediyorsa hedef üzerindeki harf resmin yanındaki kutucuğa yazılır. Şifre bölümünü tamamlayan yarışmacı bitiş bölgesine gelir ve yarışması sona erir.

 

Etkinlik Yürütücüsü: Can Hüseyin Şapul

1996 Van-Gürpınar doğumludur. 2009 yılından beri Oryantiring sporu ile uğraşmaktadır. 9 defa milli takım adına uluslarası yarışmalarda yer almıştır. Süleyman Demirel Üniversitesi Seyahat Acenteciliği ve Turist Rehberliği bölümü mezunu olan Şapul, 2017-2020 yıllarında farklı turizm acentelerinde uluslarası kamplar ve organizasyonlar düzenlemiştir. Süleyman Demirel Üniversite Arkeoloji bölümünde öğrenimine devam etmekte ve Antalya Akdeniz Oryantiring ve Doğa Sporları Antrenörü olarak çalışmaktadır.

X