haziran, 2024

27haz19:3020:30AKS SAHNE - ÇINAR TÜRKER İLE KENDİNİ TANIMA ŞARKILARI19:30 - 20:30

Detaylar

Çınar Türker, 2015 yılında yaptığı otostop yolculuğu ile başlayan kendini tanıma serüveniyle hem kendi hayatında hem müzikal yolculuğunda önemli bir sayfa açmıştır. Bu serüvende ve devamında edindiklerini müziği ile birleştirerek kendini tanıma üzerine şarkılar yazan, yayınlayan ve söyleyen bir sanatçı müzisyene dönüşmüştür.

Kendini tanıma konusunun insanlığın odaklanması gereken en mühim konu olduğuna inanır. Bu yüzden de müziği bir amaç olmaktan öte bir aracı, bir dil olarak görmektedir. Şarkıları bu konuya dair hatırlamaya ihtiyaç duyabileceğimiz ve düşüncelerimize eşlik hissedebileceğimiz sözlere sahiptir. Çünkü o şarkılarını yazarken ne kadar kendini anlatmış olsa da paylaştıkça aldığı geri dönüşlerden dolayı aslında herkesin hikayesini anlattığını farketmiştir. Bu serüveni daha fazla kişiye ulaştırabilmek için büyütmesi gerektiğine inanarak çalışmalarına başlamıştır.

Bu çalışmalar, 2020’de şarkısı Kar Tanesi’ni Evrencan Gündüz’ün aranjör/prodüktörlüğünde klibiyle birlikte yayınlamasıyla ilk meyvesini vermiştir. Sonrasında Kendimi Hiç Sevmedim, Başlasın Macera, Ait Olduğum Yerdeyim isimlerindeki şarkılarıyla yayın süreçleri devam etmiştir.

Söyleşi konser tadında yaptığı canlı performanslarında kendini tanıma konusunu şarkılarıyla birlikte dinleyicilere aktardığı hem sohbetli hem müzikli bir etkinlik yapmaktadır. Bu konserlerde yer yer de dinleyicileri de dahil ederek onları da müziğin bir parçası haline getirmektedir.

Detaylı Bilgi: 0242 242 02 57

X