ekim, 2017

19eki19:0021:00AKS'ta Sinema: Casablanca (1942)19:00 - 21:00

Detaylar

Antalya Kültür Sanat ile Modern Zamanlar Dergisi’nin işbirliğiyle, her ayın üçüncü perşembe günü gerçekleşecek “AKS’ta Sinema” geceleri başlıyor.

19 Ekim Perşembe günü, saat 19:00’da, 75. Yıl özel gösterimi yapılacak olan “Casablanca”, sinema tarihinin en önemli popüler filmlerinin başında yer alıyor. Michael Curtiz imzalı ve başlıca rollerini Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Paul Henreid, Claude Rains, Peter Lorre gibi efsanevi isimlerin paylaştığı 1942 yapımı film, yolları yıllar sonra, 2. Dünya Savaşı yıllarında kesişen iki sevgilinin serüvenini konu alıyor. Dışavurumcu bir anlayışla ve Kara Film’in izinde çekilen yapımın, En İyi Film Oscarı’nın sahibi olduğunu hatırlatalım. Aşk, macera, yurtseverlik, savaş gibi temaları bünyesinde barındıran “Casablanca”, sinema yazarı ve Modern Zamanlar Dergisi editörü Tuncer Çetinkaya’nın sunumuyla, 75 yıl önceki coşkuyla izleyiciyle buluşacak.

Modern Zamanlar dergisi işbirliğiyle düzenlenen AKS’ta Sinema gösterimlerinin biletleri AKS gişelerinden 7.5 TL karşılığında temin edilebilir. Gösterim, sergi ziyaretçilerine ise ücretsiz gerçekleşecek.

X