mayıs, 2019

16may19:0021:00AKS'ta Sinema: Insomnia19:00 - 21:00

Detaylar

Modern Zamanlar Dergisi işbirliğiyle, her ayın üçüncü perşembe akşamı düzenlenen sinema geceleri bu sezon da devam ediyor.
Antalya Kültür Sanat’ın güncel sergisi #BizimSayfiyelerimiz: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki’den hareketle bahar sezonunda AKS’ta Sinema etkinlikleri peyzaj odaklı filmleri merkezine alıyor. 16 Mayıs 2019, Perşembe akşamı saat 19:00’daki gösterim Christopher Nolan yönetmenliğindeki “Insomnia” ile gerçekleşecek.

Genç bir kızın esrarengiz bir şekilde öldürülmesinin ardından küçük Alaska kenti türlü haberlerle çalkalanmaktadır. Bu cinayetin ardında yatan gizemi çözmek için göreve getirilen Will Dormer ve Hap Eckhart isimli iki dedektif, Los Angeles’tan Alaska’ya doğru yolculuğa çıkarlar. Yaptıkları araştırmalar sonrasında bir şüpheliye ulaşan ikili, şüpheli yazar Walter Finch’in peşine düşer. Bu sırada yaşadıkları bir çatışma sonrasında Hap Eckhart ölür ve Finch de izini kaybettirir. Fazlasıyla öfke dolan Dormer yanına yeni bir yardımcı alarak intikam ve adalet peşinde koşmaya başlar. Filmin yönetmen koltuğunda ‘Memento’ filmiyle büyük bir ilgi toplayan Christopher Nolan bulunuyor.

AKS’ta Sinema: Insomnia
16 Mayıs 2019, Perşembe – 19:00
AKS Oditoryum
Biletler 10 TL’dir. AKS gişelerinden ve biletantalya.com üzerinden temin edilebilir.

X