mart, 2019

21mar19:0021:00AKS'ta Sinema: Sideways19:00 - 21:00

Detaylar

Modern Zamanlar Dergisi işbirliğiyle, her ayın üçüncü perşembe akşamı düzenlenen sinema geceleri bu sezon da devam ediyor.
Antalya Kültür Sanat’ın gelecek sergisi “Bizim Sayfiyelerimiz: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki”’den hareketle bahar sezonunda AKS’ta Sinema’da sinematografi odaklı filmler gösteriliyor. 21 Mart 2019, Perşembe akşamı saat 19:00’da gerçekleşecek gösterim Alexander Payne yönetmenliğindeki “Sideways” ile gerçekleşecek.

Bir insanın hem evliliğinde hem de üzerine hayaller kurduğu ideallerinde başarısız olması yeterince mutsuz olma sebebidir. Filmin kahramanı Miles Raymond da böyle bir kurban rolünü sürdürmektedir. İngilizce öğretmeni olan Raymond’ın en büyük hayali bir yazar olmaktır. Bu sırada yakın dostu Jack de pek kimsenin bilmediği bir televizyon oyuncusu olup evlilik aşamasındadır. Miles, onu evlilik öncesinde birlikte vakit geçirebilecekleri bir yolculuğa çağırır. Bu yolculuk bir hafta sürecektir ve iki arkadaşın hayatlarında bambaşka bir anlam oluşturacaktır. Beş dalda Oscar adayı olan film, En İyi Film (Müzikal-Komedi) dalında Altın Küre kazanmıştır.

AKS’ta Sinema: Sideways
21 Mart 2019, Perşembe – 19:00
AKS Oditoryum
Biletler 10 TL’dir. AKS gişelerinden ve biletantalya.com üzerinden temin edilebilir.

X