nisan, 2019

18nis19:0021:00AKS'ta Sinema: Sonsuzluk ve Bir Gün19:00 - 21:00

Detaylar

Modern Zamanlar Dergisi işbirliğiyle, her ayın üçüncü perşembe akşamı düzenlenen sinema geceleri bu sezon da devam ediyor.
Antalya Kültür Sanat’ın güncel sergisi “Bizim Sayfiyelerimiz: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki”den hareketle bahar sezonunda AKS’ta Sinema etkinlikleri sinematografi odaklı filmleri merkezine alıyor. 18 Nisan 2019, Perşembe akşamı saat 19:00’daki gösterim Théo Angelopoulos yönetmenliğindeki “Sonsuzluk ve Bir Gün” ile gerçekleşecek.

Alexander, edebiyat çevrelerince tanınan, bilinen ve sevilen usta bir yazardır. Aniden yakalandığı kurtuluşu olmayan bir hastalık, tüm hayatını gözden geçirmesine sebebiyet verecektir. Artık Alexander içine gömüldüğü bu sahil kenarındaki evi bir kenara bırakarak yeniden hayata atılmak durumundadır. Geçmişi hatırladıkça kendini yeniler ve kimliğini hatırlamaya başlayan Alexander, kendi ölümünün döşeğinde, yeni bir kimlik kazanmaktadır. Yunanistan’ın çıkardığı en büyük yönetmenlerden biri olan Theodoros Angelopoulos’un bol ödüllü filmi Sonsuzluk ve Bir Gün, yarıştığı sene Altın Palmiye ödülünün de sahibi olmuştu.

AKS’ta Sinema: Sonsuzluk ve Bir Gün
18 Nisan 2019, Perşembe – 19:00
AKS Oditoryum
Biletler 10 TL’dir. AKS gişelerinden ve biletantalya.com üzerinden temin edilebilir.

X