şubat, 2018

15şub19:0021:00AKS'ta Sinema: 'The Royal Tenenbaums' (Wes Anderson)19:00 - 21:00

Detaylar

AKS’ta, Modern Zamanlar Dergisi işbirliğiyle, her ayın üçüncü perşembe akşamı düzenlenen sinema geceleri 15 Şubat Perşembe akşamı saat 19:00’da kendine has sinematografisiyle ünlü yönetmen Wes Anderson’ın yönettiği 2001 yapımı “The Royal Tenenbaums (Tenenbaum Ailesi)” ile devam ediyor.

Royal Tenenbaum ve karısı Etheline, uzun yıllardır ayrı yaşamaktadırlar. Tenenbaum çiftinin Chas, Richie ve Margot adında üç yetişkin çocukları vardır. Chas çocuk sayılacak yaştayken emlak işine girmiştir ve uluslararası finans dünyasında neler olup bittiğini bilecek düzeydedir. Margot oyun yazmaktadır ve henüz dokuzuncu sınıftayken elli bin USD’lik Braveman Grant ödülünün sahibi olmuştur. Richie teniste küçükler şampiyonudur ve U.S. Nationals finallerini üç yıl üst üste kazanmıştır. “The Royal Tenenbaums”, bir dahiler ailesinin umulmadık şekilde bir kış toplantısı için yeniden bir araya gelmesinin hikayesidir.

Filmin oyuncu kadrosunda aile üyelerini Anjelica Huston, Luke Wilson, Ben Stiller ve Gwyneth Paltrow ve Gene Hackman canlandırırken, diğer rollerde Bill Murray, Danny Glover ve Owen Wilson yer alır. Filmin hiç görünmeyen anlatıcısı ise, Alec Baldwin’dir. Gene Hackman baba Royal Tenenbaum rolüyle Altın Küre’ye aday gösterilirken, Wes Anderson ile Owen Wilson’ın özgün senaryosu da Oscar’a aday oldu.

Biletler AKS gişelerinden satın alınabilir.

X