kasım, 2018

15kas19:0021:00AKS'ta Sinema: Trumbo19:00 - 21:00

Detaylar

Modern Zamanlar Dergisi işbirliğiyle, her ayın üçüncü perşembe akşamı düzenlenen sinema geceleri bu sezon da devam ediyor. Antalya Kültür Sanat’ın güncel sergisi “Zamanın Sessiz Tanıkları – Merey Koleksiyonu’ndan Seçkiyle Türk Resminde Portre – Otoportre”’den hareketle bu sezon AKS’ta Sinema etkinliğinde biyografi türündeki filmler gösteriliyor. 15 Kasım Perşembe akşamı saat 19:00’da gerçekleşecek etkinlik serisinin ikinci gösterimi Jay Roach yönetmenliğindeki “Trumbo” ile gerçekleşecek.

Yetenekli senaryo yazarı Dalton Trumbo’nun hayat hikayesinden kesitler taşıyan filmde, 1940 döneminde başlatılan cadı avı ve bu sebeple Hollywood’daki pek çok yıldız ismin başlarının belaya girmesi perdeye taşınıyor.

1947 yılında Dalton Trumbo, Hollywood’un en başarılı ve en çok kazanan senaristidir. Zengin bir hayatı ve mutlu ailesi ile imrenilecek türde bir yaşam sürüyordur. Ancak politik düşünce tarzı ve de Komünist Parti’ye üye oluşu önce medyada, sonrasında kariyerinde ciddi sorun çıkarmaya başlar. Dalton Trumbo ve yakın arkadaşları bir anda kendilerini vatana ihanetle suçlayan komünizm sorgulamalarının merkezinde bulurken kariyerleri ve aile hayatları da sarsılır. Kendilerini aklama ve dağılan hayatlarını yeniden birleştirip Hollywood’daki eski konumlarına tekrar ulaşmaya çalışacakları uzun ve zorlu bir sürecin içine girerler.

Biletler AKS gişelerinden temin edilebilir.

X