eylül, 2021

05eyl20:3022:00Antalya Konuşmaları: Kentsel Yaşamda Hak Mücadelesinin Rolü20:30 - 22:00

Detaylar

Çevrimiçi ortamda gerçekleşecek etkinliğimize kayıt olmak için lütfen tıklayın: https://atso.xyz/kfB2s
Kaydınızı yaptıktan sonra email adresinize gelecek postadaki “Join Link” ibaresine tıklayarak program saatinde canlı yayına ulaşabilirsiniz.

Antalya Kültür Sanat’ın yeni söyleşi serisi “Antalya Konuşmaları” devam ediyor.

2020-2021 sezonunda objektifini Antalya’nın güncel sorunlarına çeviren Antalya Kültür Sanat, üç salonunda yer alan sergilerin yanı sıra, Antalya Kent İzleme Platformu iş birliği ile düzenlediği “Antalya Konuşmaları” söyleşi serisiyle kentin güncel sorunlarını kent hakkı kavramı üzerinden tartışmayı amaçlıyor.

Çevre, barınma, katılımcılık ve demokrasi, sağlık, kültürel miras, ulaşım, dezavantajlı gruplar, göçmenler gibi temel kent sorunlarını somut örneklerle tartışmayı hedefleyen Antalya Konuşmaları,  iki haftada bir pazar günleri saat 20:30 – 22:00 arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Antalya Kent İzleme Platformu tarafından önerilecek konu ve konuklarla yürütülecek olan Antalya Konuşmaları’nın 5 Eylül Pazar günü gerçekleşecek “Kentsel Yaşamda Hak Mücadelesinin Rolü” başlıklı onuncu söyleşisine Avukat Polat Balkan ile Avukat Mustafa Şahin konuşmacı olarak katılacak. Konuşmanın moderatörlüğünü ise Münevver Eminoğlu üstlenecek.

Polat Balkan: 1974 Antalya doğumludur. İlk, orta, lise Antalya’da, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1999 yılında mezun oldu. 2001 yılından bu yana Antalya Barosu Avukatıdır. 11 yıl Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü, 2 yıl Antalya Muratpaşa Belediyesi Avukatlığını yaptı. Şimdi serbest Avukatlık yapmaktadır.  2010 yılından bu yana Antalya Barosu Yönetim Kurulu üyesidir. Meslek Sorunları Kurulu, Kamu Avukatları Sorunları Kurulu, Sağlık Kurulu ve Hayvan Hakları Kurulu koordinatörlüklerini ve TBB Kamu Avukatları Kurulu Sekreterliğini yaptı. Antalya Barosu Avukatları Spor Kulübü Derneği kurucu üyesi ve yönetim kurulu başkanıdır. 2016 yılından beri Antalya Baro Başkanıdır.

Mustafa Şahin: 1958 Burdur doğumlu – Konya Anadolu Lisesi, Ankara Hukuk Fakültesi 1982 yılı mezunu. Avukatlığa 1985 yılında Antalya’da başladı, 2 dönem Baro Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. İnsan Hakları Derneği Antalya Şubesi kurucuları içinde yer aldı. Çağdaş Hukukçular Derneği, Kent ve Çevre üzerine çalışma yapan çeşitli sivil toplum kuruluşları ile Kent Konseyi üyesi. “Kentli Dayanışması” isimli bir kitabı var. Yerel gazete ve dergilerde yazıyor. Ayrıca yazıları “Antalya Kent Yazıları” isimli blogta yayımlanıyor. Halen Antalya Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapıyor.

//

2014 yılında Antalya Barosu içinde yerel sorunlara duyarlı bir grup hukukçunun girişimiyle kurulan ve kısa zamanda şehrin akademisyenleri, mimarları, şehir plancıları, gazetecileri gibi farklı meslek ve uzmanlık alanından çok sayıda gönüllünün katılımıyla genişleyen Antalya Kent İzleme Platformu, kent sorunlarına karşı gerek sivil farkındalık yaratma gerekse sorunların hukuk çerçevesinde halli konularında önemli bir işlev üstleniyor.

X