aralık, 2020

12ara14:0014:09Az Atıklı Yaşam14:00 - 14:09

Detaylar

Az Atıklı Yaşam / Life With Less Waste (Yönetmen: Antoinette Wilson ve Jordan Osmond, Yeni Zelanda, 2019, 9’) 

Film Avustralya’nın Hobart şehrinde yaşayan bir ailenin sıfır atık hikâyesini anlatıyor. Lauren, Oberon ve çocukları, neredeyse hiç atık üretmeden yaşamanın yolunu bulmuş ve iki yılda sadece küçücük bir kavanoza sığacak kadar atık üretmişler! Nasıl mı? Yaşam tarzlarında küçük değişiklikler yaparak; mesela yiyeceklerini toptan alarak, alışverişe giderken kendi kaplarını ve çantalarını yanlarında götürerek, çiftçi pazarından yerel gıda satın alarak, yiyecek atıklarından ve evcil hayvanlarının dışkılarından kompost yaparak, doğal liflerden yapılmış ikinci el kıyafetler satın alarak.

//

Koyu Yeşil Film Günleri

9 – 13 Aralık 2020

Antalya Kültür Sanat tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2019 seçkisinin gösterileceği “Koyu Yeşil Film Günleri” 9 – 13 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Sürdürülebilir tarım, su hakkı, iklim değişikliği ve göç, altın madenciliği ve toksik atıklar, biyoçeşitlilik, doğa koruma ve yaban hayatı, sosyal girişimcilik, sürdürülebilir ekonomi gibi konuların işlendiği kısa ve uzun metrajlı filmlerin seyirciyle çevrimiçi olarak buluşacağı etkinlik serisi boyunca her akşam 20:00’da Zoom üzerinden o günün ana filmi hakkında konunun uzmanlarıyla bir söyleşi gerçekleşecek.

Koyu Yeşil Film Günleri’ndeki film seçkisini seyredebilmek için:

  • surdurulebiliryasam.net websitesinde “TAKİPÇİ OL” formundan kayıt yapın.
  • E-posta adresinize gelen AKTİVASYON bağlantısını tıklayın.
  • Şifrenizle websitesine giriş yapın Etkinlik sayfasında AKSKOYUYESIL kodunu girip izlemek istediğiniz filmleri ve gösterileceği seansları seçip KAYDOL’u tıklayın.
  • Etkinlik günü şifrenizle giriş yapıp etkinlik sayfasında seçtiğiniz seansların başlangıç saatinde görünecek olan kırmızı renkli İZLE’yi tıklayın.
  • Seansların ardında yer alan “Yan Etkinlikler”e açılan pencerede bulunan bağlantılar üzerinden katılabilirsiniz.
X