mayıs, 2020

03may16:0018:30Dijital Etkinlik / AKS Pazarı: Söyleşi - Murat Germen16:00 - 18:30

Detaylar

AKS Pazarı

Söyleşi: Murat Germen

Moderasyon: Handan Dayı, Ebru Nalan Sülün, Cihan Camcı

3 Mayıs 2020, Saat 16:00

Dijital ortamda gerçekleşecek etkinliğimize kayıt olmak için lütfen tıklayın: https://atso.xyz/Knnh8

Kaydınızı yaptıktan sonra email adresinize gelecek postadaki “Join Link” ibaresine tıklayarak program saatinde canlı yayına ulaşabilirsiniz.

Antalya Kültür Sanat’ın yeni etkinliği AKS Pazarı 3 Mayıs 2020 Pazar günü başlıyor.

2017’den bu yana Antalya Kültür Sanat’ta etkinlik ve seminer yürütücülüğü yapan Akdeniz Üniversitesi öğretim üyeleri Dr. Ebru Nalan Sülün, Dr. Handan Saygon Dayı ve Prof. Dr. Cihan Camcı’nın birlikte sunacakları AKS Pazarı, program konuğunun düşünce ve sanat algısının çok boyutlu olarak tezgâha yatırılacağı bir etkinlik olarak kurgulandı. 15 günde bir Pazar günleri gerçekleşecek olan Aks Pazarı’nın 3 Mayıs’taki ilk program konuğu mimar, şehir plancısı ve fotoğraf sanatçısı Murat Germen. Söyleşide, güncel sanatta kent konulu çalışmalarıyla özel bir yere sahip olan Murat Germen’in kent-insan ilişkisi, sürdürülebilirlik, kültürel miras, kentsel/toplumsal bellek, kimlik, estetik gibi genel kavramlara yaklaşımı felsefeci, sanat tarihçisi ve fotoğrafçı bakış açılarından tartışılırken, fotoğrafta ‘yeni imkânlar/yeni kavramlar’ın Murat Germen’in sanatına nasıl yansıdığı da irdelenecek.

Murat Germen (1965,İstanbul): İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki şehircilik eğitiminden sonra, MIT’den Amerikan Mimarlar Birliği (AIA) Altın madalyası ile mimarlık yüksek lisans derecesini aldı. İfade biçimi olarak fotoğrafı kullanan Murat Germen’in, fotoğraf, mimarlık, planlama, yeni medya ve sanat konularında birçok yayını bulunuyor. Aşırı kentleşme, soylulaştırma, mülkiyet/mülksüzleştirme, katılımcı vatandaşlık, kent hakları, sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, su hakları gibi konulara odaklanan sanatçı dünyanın pek çok ülkesinde 80’in üzerinde kişisel ve karma sergiye katıldı . Yurtiçi ve yurtdışındaki kişisel koleksiyonlarda ve müzelerde 300’ün üzerinde eseri ve Türkiye ve İtalya’da yayınlanmış iki adet monografi kitabı olan Murat Germen halen Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde fotoğraf, sanat ve yeni medya dersleri veriyor; 2020 sonbaharında Antalya Kültür Sanat’ta açılacak serginin hazırlıklarını yürütüyor.

X