ağustos, 2020

11ağu20:3021:30Dijital Etkinlik: Sergin mi Var, Derdin Var - Burçak Madran20:30 - 21:30

Detaylar

Dijital ortamda gerçekleşecek etkinliğimize kayıt olmak için lütfen tıklayın: https://atso.xyz/LYoOI
Kaydınızı yaptıktan sonra email adresinize gelecek postadaki “Join Link” ibaresine tıklayarak program saatinde canlı yayına ulaşabilirsiniz.

Sergin mi Var, Derdin Var!
Söyleşi: Burçak Madran
Moderatör: Münevver Eminoğlu
11 Ağustos 2020 Salı, 20:30

Antalya Kültür Sanat’ın “Sergin mi Var, Derdin Var” söyleşi dizisi bu defa sergilerin yanı sıra “peki, ya müzen varsa?…” sorusunu tartışmak üzere Burçak Madran’ı konuk ediyor. 1995’ten bu yana sayısız sergi ve müze projesi gerçekleştiren tasarımcı ve müze bilimci Burçak Madran’la ülkemizde özellikle son 20 yılda sayıları hızla artan müzeleri, kurumların müze heveslerini, gerçekleşme sürecinde yaşananlar, unutulmayan anılar ve ‘iz bırakanlar’ı, müzecilik eğitimini, değişen müzecilik anlayışı ve müzelerin evrimini konuşacak; ICOM Uluslararası Arkeoloji ve Tarih Müzeleri Komitesi başkanı olarak müzeciliğin uluslararası platformdaki gidişatını aktarmasını isteyeceğiz.

BURÇAK MADRAN: Endüstriyel tasarımcı ve müzebilimci. ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunu. Fransa’da Provence Üniversitesi’nde, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Lisansı ile Akdeniz Kültür Varlıkları Yüksek Lisansı yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2005 yılından bu yana sahibi olduğu Tetrazon Tasarım’da müze ve sergi planlama ve tasarımları üzerine çalışıyor. Çeşitli üniversitelerde sanat, müzecilik ve tasarım alanlarında dersler veriyor, tasarım, müze, kültür konularında yazılar yazıyor. Halen Uluslararası Müzeler Konseyi’nin Uluslararası Arkeoloji ve Tarih Müzeleri Komitesi başkanlığını yürütüyor.

X