ekim, 2017

28eki17:0019:00Ege'nin İki Yanı: Zeybeklerden Rebetiko'ya17:00 - 19:00

Detaylar

Ege’nin İki Yanı: Zeybeklerden Rebetiko’ya 28 Ekim Cumartesi akşamı Antalya Kültür Sanat’ta

28 Ekim 2017 Cumartesi akşamı saat 17:00’da gerçekleşecek olan yeni sezonun ilk programı ‘Ege’nin İki Yanı: Zeybeklerden Rebetiko’ya başlığını taşıyor. Bütün program için genel bir çerçeve çizmeyi amaçlayan bu etkinliğe geleneksel müziğin üç usta ismi, Tonguç Akkuş, Ali Fuat Aydın ve Cenk Güray icracı olarak katılıyorlar.

Anadolu müziğini tarihsel, sosyolojik, antropolojik olarak örneklerle inceleyen; makam geleneğinden çalgı ve kuram tarihine, Anadolu’da inanç ve müzik ilişkisine, zeybeklerden rebetikoya kadar bu toprakların müziğine dair pek çok konuyu ülkemizin en önemli icracılarının katılımıyla dinleyiciyle buluşturan Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi programı Müzikolog Dr. Cenk Güray danışmanlığında hazırlanıyor.
Biletler AKS gişelerinden alınabilir.
Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi

Konu: Ege’nin İki Yanı: Zeybeklerden Rebetiko’ya
Konferans ve icra: Ali Fuat Aydın (bağlama), Tonguç Akkuş (gitar, ses), Cenk Güray (divan sazı, sunum)
Tarih: 28 Ekim 2017, Cumartesi, 17:00
Yer: Antalya Kültür Sanat Oditoryumu
Adres: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
Bilgi: +90 242 242 0 257

Ali Fuat Aydın: Bağlamanın, özellikle zeybek tavrında günümüzdeki en önemli icracılarından olan Ali Fuat Aydın derlemeci ve araştırmacı ve bestecidir.
Tonguç Akkuş: Solist ve gitarist olan Tonguç, özellikle Rebetiko solistliği alanında öne çıkmaktadır.
Cenk Güray: Anadolu Müziği’nin temel çalgısı bağlamanın yeni kuşak icracıları arasında yer alan müzikolog Güray’ın kuramsal araştırma alanları Anadolu Müziği Tarihi ve Teorisi üzerinde yoğunlaşmaktadır.

X