nisan, 2019

25nis19:3021:00Enstrümantal Konser: Otantik Melodi Üçlüsü19:30 - 21:00

Detaylar

“Ver Benim Sazım Efendim”
Enstrümantal Konser

Eski ve yeni kuşakları Türk Sanat ve Halk Müziğimizle yeniden buluşturmak amacıyla özel çalışmalar yapan Otantik Melodi Üçlüsü, “Ver Benim Sazım Efendim” isimli konseriyle, özellikle bilgisayarın ve İnternet’in olmadığı yıllarda her sabah uyandığımızda radyodan dinlemeye alışık olduğumuz geleneksel ezgilerimizi bizlere yeniden hatırlatmayı amaçlıyor. Konserde Türk Müziği Sanatçısı Ebru Bilgin Tığlı da konuk solist olarak bir parçada sanatçılarımıza eşlik edecek.
“Her şeyi hazır ve hızlı tüketen bir toplum olduk. Müziğimiz de bundan nasibini aldı. Çocuklarımız “fast food” ile beslenip İnternet’te “surf” yapmayı kısa sürede öğrenirken, binlerce yıllık kültürel mirasımızla irtibatımız hızla kesiliverdi. Yaşadığımız koşuşturmayla bizi biz yapan her şeyden olduğu gibi, neşemiz ve hüznümüzle birlikte aslında kimliğimizin dile geldiği müziğimizden de uzaklaşıp gittik. Türk Sanat Müziği ve Halk Müziğimizi özel albümler ya da tek tük çalan radyo kanalları dışında duymaz olduk. Ancak gençlerimiz tarafından en çok tutulan şarkıların o unutulan “cover” versiyonları olduğunu görünce, kendi müziğinden uzaklaştırılmakla genç kuşaklara aslında nasıl bir kötülük yapıldığını anladık.”

Otantik Melodi Üçlüsü
Kanun —Ender Özdemir
Bağlama — Baki Karaçay
Perküsyon — Berker Özdemir

Konuk Solistler:
Ebru Bilgin Tığlı
İsmail Karayün

25 Nisan 2019, Perşembe – 19:30
AKS Oditoryum
Biletler 10 TL’dir. AKS gişelerinden ve biletantalya.com üzerinden temin edilebilir.

Dr. Ender Özdemir: (Ankara, 1961) İlkokulda mandolin, ortaokulda keman dersleriyle müziğe başladı. 1983-85 yılları arasında Ankara Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu’nda Ali Şenozan ile Türk Müziği ve Kanun Enstrümanı çalışmalarında bulundu. 1991-97 yılları arasında İsmail Baha Sürelsan yönetimindeki korolarda Kanun Sanatçısı olarak görev yaptı. Doktora çalışması sürecinde Antalya Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı’nda Kanun Eğitmeni olarak görev yaptı. Halen çalışmalarını kurucusu olduğu İdil Sanat Akademisi ve İdil Müzik Mağazası’nda sürdürmektedir.

Baki Karaçay: (Erzurum, 1963) 1976 yılında Erzurum Halk Oyunları – Halk Türküleri Turizm Derneği Türk Halk Müziği Korosu’na katıldı ve Metin Gülebenzer’den aldığı derslerle bağlama çalmayı öğrendi. Suat Işıklı yönetimindeki koroda birçok sahne ve televizyon programında yer aldı. Ziraat Mühendisliğinde Lisans, Kamu Yönetiminde Yüksek Lisans eğitimi gördü. Halen Antalya Valiliği’nde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Yöneticiliği ve AB Projeleri Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Müzik çalışmaları yanı sıra, fotoğrafçılık ve ilgilendiği diğer alanlardaki aktivitelerini www.BakiKaracay.com adresindeki web sitesinde paylaşmaktadır.

Berker Özdemir: (Antalya, 1994) Vurmalı enstrümanlara olan ilgi ve yeteneğiyle ilkokul yıllarında darbuka, ortaokulda bateri çalmaya başladı. 2014 yılında 6 yıllık Milli Eğitim Bakanlığı Bateri Programı’nı başarı ile tamamlayarak, Milli Eğitim onaylı Bateri Eğitmeni oldu. T.C. M.E.B. İdil Sanat Akademisi’nde çok sayıda eğitim verdi. İstanbul’da üniversite eğitimi aldığı yıllarda çok sayıda masterclass bateri eğitimi aldı. Antalya’da ve İstanbul’da müzik, bateri ve çeşitli konularda pek çok konser, gösteri, konferans ve söyleşi organize edilmesinde aktif rol oynadı. Halen Antalya’da yöneticisi olduğu Hukuk Bürosu’nda Avukatlık yapmaktadır.

X