şubat, 2017

04şub17:0019:00Felsefe Konuşmaları: 'Alfred Hitchcock'un İp Filminde Nietzsche'nin Üst İnsan Görüşünün Eleştirisi'17:00 - 19:00

Detaylar

Antalya Kültür Sanat’ta ‘Felsefe Konuşmaları’ devam ediyor.

4 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek ikinci buluşmanın konuğu “Alfred Hitchcock’un İp Filminde Nietzsche’nin Üst İnsan Görüşünün Eleştirisi” başlıklı konuşmasıyla Doç. Dr. Çetin Türkyılmaz

Kültür, sanat ve etkileşen bütün disiplinlerde etkinlikler düzenleyen Antalya Kültür Sanat, 2017 etkinlik programında ‘Felsefe Konuşmaları’na da yer veriyor. Felsefeyi akademiden sokağa, gündelik hayatın içine taşımayı hedefleyen ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Felsefe Konuşmaları serisi, her ayın birinci ve üçüncü cumartesi günleri, 16:00-18:00 saatleri arasında Antalya Kültür Sanat Eğitim Salonu’nda gerçekleşecek.

4 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek olan ikinci toplantı, program amacına bağlı olarak, sokaktaki insanın felsefe ile belli başlı karşılaşma alanlarından biri olan sinema ile başlıyor. Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Çetin Türkyılmaz’ın “Alfred Hitchcock’un İp Filminde Nietzsche’nin Üst İnsan Görüşünün Eleştirisi” başlıklı konuşması Nietzsche’nin Üst İnsan kavramını Hitchcock sinemasından hareketle sorgulayacak.

Felsefe Konuşmaları
Doç. Dr. Çetin Türkyılmaz “Alfred Hitchcock’un İp Filminde Nietzsche’nin Üst İnsan Görüşünün Eleştirisi”
Tarih: 4 Şubat 2017, Cumartesi, 16:00-18:00
Yer: Antalya Kültür Sanat Eğitim Salonu
Adres: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
Bilgi: +90 242 242 0 257

Doç.Dr. Çetin Türkyılmaz:
Doç. Dr. Çetin Türkyılmaz, İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde Yüksek Lisans ve Doktora yaptı. Doktora sonrasında Almanya Köln Üniversitesi’nde akademik çalışma yürüttü. Halen Hacettepe Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Çalışma alanları, Kant, Hegel, Marx, Nietzsche, Kierkegaard, Heidegger felsefeleri ve genel olarak Eskiçağ Felsefesidir.

X