mayıs, 2017

20may16:0018:00Felsefe Konuşmaları: 'Fenomenolojik Yakınlık ve Sinemada Yakın Plan'16:00 - 18:00

Detaylar

Gilles Deleuze, Hareket-İmge kitabında duygulanım-imgelerden bahsetmiştir. Burada sinemanın itici gücü olan duygulanım imgelerin, yakın planlar olduğunu anlatır Deleuze. Peki bir filmi izlerken bir yakın-plan ile kurduğumuz bu ilişkinin doğası nedir? Yakın-planlar bize nasıl bu kadar derinden temas eder. Fenomenoloji geleneğinin düşünürleri aslında bilinç üzerine düşünürken bu sorulara da yanıt vermişlerdir. Bu yanıtları, güncel tartışmalarla ve sinemayla birlikte düşünmek mümkün müdür?

Antalya Kültür Sanat’ta ‘Felsefe Konuşmaları’ devam ediyor.

20 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek dokuzuncu buluşmanın konuğu “Fenomenolojik Yakınlık ve Sinemada Yakın Plan” başlıklı konuşmasıyla Kıvanç Türkgeldi.

Programın 20 Mayıs Cumartesi günkü buluşmasında Akdeniz Üniversitesi Sinema TV bölümünde araştırma görevlisi olan Kıvanç Türkgeldi “Fenomenolojik Yakınlık ve Sinemada Yakın Plan” başlıklı konuşmasında, fenomenoloji geleneği ile sinema arasındaki ilişkilenmeyi tartışacak.

Felsefe Konuşmaları
Kıvanç Türkgeldi
Tarih: 20 Mayıs 2017, Cumartesi, 16:00-18:00
Yer: Antalya Kültür Sanat Oditoryumu
Adres: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
Bilgi: +90 242 242 0 257

Kıvanç Türkgeldi: 2012 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Kıvanç Türkgeldi, yüksek lisans öğrenimine Akdeniz Üniversitesi Halka İlişkiler Ana Bilim dalında devam etti. Türkgeldi, Akdeniz Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde “Sinemada Empatinin İmgesi”konusu üzerine doktora çalışmalarına devam etmekte ve araştırma görevliliği görevini sürdürmektedir.

X