mart, 2017

18mar16:0018:00Felsefe Konuşmaları: 'Geçmiş Ana Dokunmak: In The Mood For Love'16:00 - 18:00

Detaylar

“Unutulmuşu bir daha asla tamamen geri getiremeyiz. Böylesi de belki iyidir. Yoksa onu yeniden elde etmenin şoku o kadar yıkıcı olurdu ki, hasretimizi anlama işini anında bırakmamız gerekirdi. Oysa böyle, anlarız hasreti, hem, unutulan şey içimize ne kadar gömülmüşse, o kadar iyi anlarız.” (Benjamin, 2009; 61)

Antalya Kültür Sanat’ta ‘Felsefe Konuşmaları’ devam ediyor.

18 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek beşinci buluşmanın konuğu “Geçmiş Ana Dokunmak: Wong Kar Wai – In The Mood For Love” başlıklı konuşmasıyla Doç. Dr. Zehra Yiğit

Kültür, sanat ve etkileşen bütün disiplinlerde etkinlikler düzenleyen Antalya Kültür Sanat, 2017 etkinlik programında ‘Felsefe Konuşmaları’na da yer veriyor. Felsefeyi akademiden sokağa, gündelik hayatın içine taşımayı hedefleyen ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Felsefe Konuşmaları serisi, her ayın birinci ve üçüncü cumartesi günleri, 16:00-18:00 saatleri arasında Antalya Kültür Sanat Eğitim Salonu’nda gerçekleşecek.
Programın 18 Mart Cumartesi günkü buluşması sokaktaki insanın felsefe ile belli başlı karşılaşma alanlarından biri olan sinema ile gerçekleşecek. Akdeniz Üniversitesi Sinema TV Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Zehra Yiğit’in“Geçmiş ana Dokunmak: Wong Kar Wai – In The Mood For Love” başlıklı konuşması metafiziksel aşk kavramını Wong Kar Wai sinemasından hareketle sorgulayacak.

Doç. Dr. Zehra Yiğit: Zehra Yiğit, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra doktora eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV bölümünde devam etti. Post- doktorasini ise Oxford Üniversitesi St. Anthony College’da tamamladı. Yiğit, İtalya, Portekiz, Sırbistan, İngiltere gibi pek çok ülkede ders ve seminer verdi. Şu an Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi Sinema TV bölümünde çalışmakta, aynı zamanda dekan yardımcılığı yapmaktadır.

Felsefe Konuşmaları
Zehra Yiğit “Geçmiş Ana Dokunmak: Wong Kar Wai – In The Mood For Love”
Tarih: 18 Mart 2017, Cumartesi, 16:00-18:00
Yer: Antalya Kültür Sanat Eğitim Salonu
Adres: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
Bilgi: +90 242 242 0 257

X