nisan, 2017

08nis16:0018:00Felsefe Konuşmaları: 'Gün Doğmadan: Richard Linklater ve Varoluş'16:00 - 18:00

Detaylar

Antalya Kültür Sanat’ta ‘Felsefe Konuşmaları’ devam ediyor.

8 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek altıncı buluşmanın konuğu “Gün Doğmadan: Richard Linklater ve Varoluş” başlıklı konuşmasıyla Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Ersümer.

Kültür, sanat ve etkileşen bütün disiplinlerde etkinlikler düzenleyen Antalya Kültür Sanat, 2017 etkinlik programında ‘Felsefe Konuşmaları’na da yer veriyor. Felsefeyi akademiden sokağa, gündelik hayatın içine taşımayı hedefleyen ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Felsefe Konuşmaları serisi, her ayın birinci ve üçüncü cumartesi günleri, 16:00-18:00 saatleri arasında Antalya Kültür Sanat Eğitim Salonu’nda gerçekleşecek.

Programın 8 Nisan Cumartesi günkü buluşması sokaktaki insanın felsefe ile belli başlı karşılaşma alanlarından biri olan sinema ile gerçekleşecek. Akdeniz Üniversitesi Sinema TV Bölümü öğretim üyelerinden Yrd. Doç.Dr. Oğuzhan Ersümer “Gün Doğmadan: Richard Linklater ve Varoluş” başlıklı konuşmasında Before Sunrise (1995) filminin varoluşsal boyutlarını yönetmen Richard Linklater’ın diğer filmleri ile karşılaştırmalar içerisinde yorumlayacak

Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Ersümer: Ersümer, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü’nde lisans, yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Bilimkurgu Sinemasında Cyberpunk ve Yavuz Turgul’dan Terrence Malick’e Sinema Yazıları kitaplarının yazarıdır. Yazıları Altyazı, Psikesinema, Sekans, Film Arası, Hayal Perdesi, Sinemasal, Özne Felsefe, Sufi Araştırmaları, Toplumbilim ve Koara gibi dergilerde, ayrıca Beyazperde, Film Hafızası, Filmloverss, Öteki Sinema gibi sinema sitelerinde yayımlandı. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü Öğretim Üyesi olan Ersümer; Sinema ve Felsefe, Film Okuma, Sinema Dili gibi dersler vermektedir. Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) üyesidir.

X