mart, 2019

02mar16:0019:00Felsefe Konuşmaları: Kentler ve Filozoflar16:00 - 19:00

Detaylar

Felsefe Konuşmalarında Yeni Dönem 

Antalya Kültür Sanat’ın en beğenilen söyleşi dizilerinden biri olarak 2017 yılı başından bu yana devam eden “Felsefe Konuşmaları”, üçüncü yılında karşıt fikirleri de barındırabilen tartışma formatında gerçekleşiyor. Yine her ayın ilk cumartesi günü gerçekleşen ve tartışmaların daha fazla zaman gerektirmesi nedeniyle 17:00 yerine 16:00’da başlayan program, daha zengin bir tartışma ortamı yaratabilmek ve özellikle Antalya dışından konuk davet edebilmek için 2019 başından bu yana ücretli.

2 Mart Cumartesi günü saat 16:00’da başlayacak 2019’daki üçüncü buluşma “Kentler ve Filozoflar” başlığı altında gerçekleşecek. Antalya Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yusuf Örnek’in konuşmacı olarak katıldığı programın moderatörlüğünü Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Cihan Camcı üstlenecek.

Biletler 10 TL’dir, AKS gişelerinden ve biletantalya.com üzerinden temin edilebilir.

Prof. Dr. Yusuf Örnek: Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde Sosyoloji ve İdare Bölümü’nde tamamlayan Örnek, 1977-1983 yılları arasında Felsefe Doktoras’nı Almanya’daki Mainz Üniversitesi’nde tamamladı. Almanca, İngilizce, İspanyolca gibi çeşitli dillerde felsefi kitap ve makaleler yayınladı. 2017 senesinden beri Antalya Bilim Üniversitesi’nde tam zamanlı öğretim üyesi görevini sürdürmektedir.

Doç.Dr. M. Cihan Camcı: Doktorasını, TÜBA Bütünleşik Doktora Bursu’yla Essex Üniversitesi ve ODTÜ’de tamamlayan, Doç. Dr. Cihan Camcı, Akdeniz Üniversitesi Felsefe bölümünde çalışmaktadır. Başlıca çalışma alanları dil felsefesi ve pragmatizm, fenomenoloji ve varoluşçuluk, sanat felsefesi, özellikle sinema ve edebiyat eleştirisi, kimlik olan Camcı’nın, pek çok yayınlanmış ulusal ve uluslararası kitap bölümü, ulusal basında yayınlanmış yorum yazıları, makalesi ve Heidegger üzerine bir kitabı vardır.

X