nisan, 2019

06nis16:0018:00Felsefe Konuşmaları: Spekülatif Düşünce, Felsefe ve Edebiyat16:00 - 18:00

Detaylar

Felsefe Konuşmaları Antalya Kültür Sanat’ta devam ediyor!

6 Nisan Cumartesi günü saat 16:00’da başlayacak 2019’daki dördüncü buluşma “Spekülatif Düşünce, Felsefe ve Edebiyat” başlığı altında gerçekleşecek. Mersin Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü öğretim üyesi Dr. Hakan Atay’ın konuşmacı olarak katıldığı programın moderatörlüğünü Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Cihan Camcı üstlenecek.

Biletler 10 TL’dir, AKS gişelerinden ve biletantalya.com üzerinden temin edilebilir.

Dr. Hakan Atay: Hakan Atay 1977 yılında Gaziantep’te doğdu. 1993’te Antalya Lisesi’nden mezun olduktan sonra ODTÜ Fizik Bölümü’nde öğrenim görmeye başladı. İkinci sınıftayken ODTÜ Felsefe Bölümü’ne geçti ve 2000 yılında bu bölümden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı Bölümü’nde başladığı yüksek lisans eğitimini “Hevesname’de Aşk Oyunu: Tacizade Cafer Çelebi’nin Özgünlük İdeali” başlıklı teziyle 2003 yılında tamamladı. Ardından doktora çalışmaları için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Binghamton Üniversitesi (SUNY) Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’ne gitti. 2015 yılında “Guarding the Thought: Heteronymy and Philosophy” (“Düşünceyi Muhafaza Etmek: Heteronimlik ve Felsefe”) başlıklı teziyle bölümün Felsefe, Edebiyat ve Eleştiri Teorisi (PLC) programından doktora derecesi aldı. Edebiyat ile modern felsefe ilişkileri üzerine yoğunlaşan çalışmalarını hâlen Mersin Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nde sürdürüyor. Alain Badiou, Ray Brassier, Peter Brooks, Jean-François Lyotard, Chantal Mouffe, Robert Paxton ve Fernando Pessoa gibi felsefeci, tarihçi, düşünür ve yazarların çeşitli eserlerini Türkçeye kazandırdı. Yazıları Pessoa Plural: A Journal of Fernando Pessoa Studies, Journal of American Studies of Turkey, Journal of Turkish Studies, Monograf, Felsefe Tartışmaları, Yeditepe’de Felsefe, Sıcak Nal ve Varlık gibi dergilerde yayımlandı.

Doç.Dr. M. Cihan Camcı: Doktorasını, TÜBA Bütünleşik Doktora Bursu’yla Essex Üniversitesi ve ODTÜ’de tamamlayan, Doç. Dr. Cihan Camcı, Akdeniz Üniversitesi Felsefe bölümünde çalışmaktadır. Başlıca çalışma alanları dil felsefesi ve pragmatizm, fenomenoloji ve varoluşçuluk, sanat felsefesi, özellikle sinema ve edebiyat eleştirisi, kimlik olan Camcı’nın, pek çok yayınlanmış ulusal ve uluslararası kitap bölümü, ulusal basında yayınlanmış yorum yazıları, makalesi ve Heidegger üzerine bir kitabı vardır.

X