ocak, 2017

21oca17:0019:00Felsefe Konuşmaları: 'Zeki Demirkubuz Sineması’nda Açık Kalan Kapılar'17:00 - 19:00

Detaylar

Antalya Kültür Sanat’ta ‘Felsefe Konuşmaları’ Başlıyor!

21 Ocak Cumartesi günü gerçekleşecek ilk buluşmanın konuğu “Zeki Demirkubuz Sinemasında Açık Kalan Kapılar” başlıklı konuşmasıyla Doç. Dr. Cihan Camcı.

Kültür, sanat ve etkileşen bütün disiplinlerde etkinlikler düzenleyen Antalya Kültür Sanat, 2017 etkinlik programında ‘Felsefe Konuşmaları’na da yer veriyor. Felsefeyi akademiden sokağa, gündelik hayatın içine taşımayı hedefleyen ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Felsefe Konuşmaları serisi, her ayın birinci ve üçüncü cumartesi günleri, 17:00-19:00 saatleri arasında Antalya Kültür Sanat Eğitim Salonu’nda gerçekleşecek.
21 Ocak Cumartesi günü gerçekleşecek olan ilk toplantı, program amacına bağlı olarak, sokaktaki insanın felsefe ile belli başlı karşılaşma alanlarından biri olan sinema ile başlıyor. Akdeniz Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyelerinden Doç.Dr. Cihan Camcı’nın “Zeki Demirkubuz Sineması’nda Açık Kalan Kapılar” başlıklı konuşması, ‘hayat ve varoluş’u Demirkubuz sinemasından hareketle sorgulayacak.
“.. Zeki Demirkubuz’un sinemasında kapılar açık kalır… Geçiş için aralık, tam kapanmayan, önlerinde beklediğimiz ama bir türlü ötesine geçemediğimiz olanaklar gibi, hayata, varoluşa açık gibidirler… Orhan Pamuk’un, “Nedir Hayat? Bir Zaman!” dediği anlamda, hayatın, geçişinin yoğunlaştığı, erişilecek, ele geçecek gibi duyulduğu açıklıklar…”

Felsefe Konuşmaları
Doç.Dr. Cihan Camcı “Zeki Demirkubuz Sineması’nda Açık Kalan Kapılar”
Tarih: 21 Ocak 2017, Cumartesi, 17:00-19:00
Yer: Antalya Kültür Sanat Eğitim Salonu
Adres: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
Bilgi için: +90 242 242 0 257

Doç.Dr. M. Cihan Camcı
Doktorasını TÜBA Bütünleşik Doktora Bursu’yla Essex Üniversitesi ve ODTÜ’de tamamlayan, Doç. Dr. Cihan Camcı, Akdeniz Üniversitesi Felsefe bölümünde çalışmaktadır. Başlıca çalışma alanları dil felsefesi ve pragmatizm, fenomenoloji ve varoluşçuluk, sanat felsefesi, özellikle sinema ve edebiyat eleştirisi, kimlik olan Camcı’nın, pek çok yayınlanmış ulusal ve uluslararası kitap bölümü, ulusal basında yayınlanmış yorum yazıları, makalesi ve Heidegger üzerine bir kitabı vardır.

X