mart, 2018

04mar17:0019:00Felsefe Konuşmaları: Gündelik Hayatın Sosyolojisi ve İletişim17:00 - 19:00

Detaylar

Antalya Kültür Sanat’ta ‘Felsefe Konuşmaları’ devam ediyor.

4 Mart Pazar günü gerçekleşecek yeni sezondaki altıncı buluşmanın konukları “Gündelik Hayatın Sosyolojisi ve İletişim” başlıklı konuşmalarıyla Akdeniz Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Gönül Demez ile Akdeniz Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü öğretim üyesi Emine Uçar İlbuğa.

Kültür, sanat ve etkileşen bütün disiplinlerde etkinlikler düzenleyen Antalya Kültür Sanat, 2017 – 2018 etkinlik programında Felsefe Konuşmaları’na da yer veriyor. Felsefeyi akademiden sokağa, gündelik hayatın içine taşımayı hedefleyen ve Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Felsefe Konuşmalarıserisi Antalya Kültür Sanat Oditoryumu’nda ücretsiz gerçekleşiyor.

Gündelik hayatın sosyolojisi bireylerin rutin yaşamlarını sürdürebilmek için başvurdukları strateji, taktik gibi dinamiklerini bu eylemleri gerçekleştirirken kullandıkları semboller aracılığıyla çözümlemeyi amaçlar. Sosyal bilimlerde gündelik yaşam pratiklerinin yani sıradan günlük rutinlerin araştırma konusu yapılması ve bu anlamda sokağa yani sosyal gerçekliğe ait pratiklerden hareketle genel sosyal teorilerin bilgisine ulaşılacağını ifade eder. Bu nedenle sosyal bilimciler gündelik hayatın rutinlerine birer sanatçı edasıyla yaklaşarak sosyal gerçekliğe dair teorilerin bilgisine ulaşabilirler.

Felsefe Konuşmaları
Gönül Demez, Emine Uçar İlbuğa “Gündelik Hayatın Sosyolojisi ve İletişim”
Tarih: 4 Mart 2018, Pazar / 17:00 – 19:00
Yer: Antalya Kültür Sanat Oditoryum
Adres: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
Bilgi: +90 242 242 0 257

Gönül Demez: Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi İletişim Bilimleri alanında doktora çalışmasını tamamladı. 2006 yılından itibaren Akdeniz Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Çalışma alanları arasında Kültürel Çalışmalar, Beden Sosyolojisi, Ataerkillik ve Erkeklik Çalışmaları bulunmaktadır.

Emine Uçar İlbuğa: Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Ankara Üniversitesinde, doktora eğitimini ise Hamburg Üniversitesinde tamamladı. 2007 yılında Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde öğretim üyesi olarak göreve başladı. Akademik çalışmalarını ağırlıklı olarak Sinema, Göç, Medya Pedagojisi ve Kültürlerarası İletişim alanlarında yürütmektedir.

X