aralık, 2019

14ara(ara 14)10:3004oca(oca 4)12:30Hayal Akademisi / Young Dreamers Academy Başlıyor!(aralık 14) 10:30 - (ocak 4) 12:30

Detaylar

Bir eğitim ve farkındalık akademisi olan Hayal Akademisi / Young Dreamers Academy’nin amacı, yenilikçi yöntemler ile İngilizce öğrenmeyi, gençlerin yaşamsal becerilerini geliştirme ve farkındalık yaratma başlıklarını içeren atölyelerle birleştirmektir. Program yaygın öğrenme eğitim metoduna dayanmaktadır. Akademide yabancı dil, öğrenmeyi öğrenme, iletişim, sosyal ve yenilikçi kazanımlar edinme, dahil olma duygusunu kazandırma, girişimcilik, kültürel farkındalık yaratma, yaratıcı yazarlık ve forum tiyatro ile ilgili çalışmalar yapılması planlanmaktadır. Bunun yanı sıra, Erasmus+ Gençlik Program projeleri, aktiviteleri ve gençlik değişim programları hakkında bilgilendirme hedeflenmektedir.

Eğitimler 4-12 kişilik sınıflarda yapılacaktır. Rezervasyon gereklidir. Rezervasyon: 0 242 242 0 257

 

Program:

İngilizce Öğrenmek İçin /  Yaratıcı Yazarlık Atölyesi (12 – 18 Yaş)

14 Aralık 2019, Cumartesi – 10:30-12:30

Eğitmen: Nazan Aydın

Ücret: 80 TL

Gençleri hayata hazırlamak, değer yargılarını temellerini inşa etmek, hayal güçlerini geliştirmek ve zenginleştirmek amacıyla kurgulanan bu atölye İngilizce öykü üretme, okuma, dinleme,  yazma ve hikayeler hazırlama çalışmaları yapmayı hedefliyor.

İngilizce Öğrenmek İçin / Ekoloji Atölyesi (12 – 18 Yaş)

21 Aralık 2019, Cumartesi – 10:30-12:30

Eğitmen: Nazan Aydın

Ücret: 80 TL

Çevrenin genç sözcüleri olur musunuz?
Bu atölyede gençlere çevre sorunları üzerine farkındalık kazandırırken, onların görüş ve fikirlerini topluma aktarabilmeleri için İngilizce ve Türkçe makale yazma, fotoğraf çekme ve video hazırlama yoluyla çevre gazeteciliği yapmalarını hedefliyoruz. ‘Öğrenmeyi öğrenmek’ olarak nitelendirilebilecek bu atölyede katılımcılar iletişim becerilerini geliştirirken, takım çalışması, girişimci ruh ve sorumluluklarını güçlendirebilecek.

İngilizce Öğrenmek İçin / Forum Tiyatro Atölyesi (12 -18 Yaş)

28 Aralık 2019, Cumartesi – 10:30-12:30

Eğitmen: Nazan Aydın

Ücret: 80 TL

Forum tiyatro, Brezilyalı ünlü tiyatro yönetmeni ve kuramcısı Augusto Boal tarafından geliştirilmiş bir tekniktir. Oynanan oyunun tartışmaya açılması esasına dayanır ve bu tartışmalar problemlere çözüm önerileri getirilip bu önerileri sahnede oynanarak çözüme ulaşıp ulaşılamayacağı irdelenir. Forum tiyatroda izleyiciler de konuya dahil olup çözümün bir parçası olduğu için eğitim olarak tasarlanan forum oyunlarının etkisi geleneksel eğitim yöntemlerine oranla etkisi daha etkili ve kalıcı olmaktadır. Bu atölye, sorunlara yaratıcı yaklaşımlarda bulunmayı ve aynı zamanda İngilizce dilini pratik etmeyi hedefliyor.

İngilizce Öğrenmek İçin / Nefret Söylemine Hayır! Atölyesi (12 – 18 Yaş)

4 Ocak 2020, Cumartesi – 10:30-12:30

Eğitmen: Nazan Aydın

Ücret: 80 TL

Din, dil, ırk, kültürel, cinsiyet gibi farklılıklar konusunda gençlere bilinç kazandırmayı hedefleyen bu atölyede, İngilizce dilinde video ve poster hazırlama, makale ve hikaye yazma çalışmaları yapılacaktır.

 

Nazan Aydın: İngilizce öğretmeni, Golden Orange Youth Club gençlik kulübü kurucusu ve Erasmus+ proje koordinatörüdür. Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TÜRÇEV), Turkish Marine Environment Protection Association (Turmepa) ve Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yapmaktadır. Uzun yıllar Antalya Anadolu Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği yapan Nazan Aydın, İngiltere ve Amerika’da yaz okulları grup liderliği yapmıştır, 2011 yılından beri Avrupa Birliği Erasmus+ Gençlik Programları dahilinde projeler, aktiviteler ve uluslararası gençlik değişim programları yürütmektedir.

X