aralık, 2019

28ara10:3012:30İngilizce Öğrenmek İçin / Forum Tiyatro Atölyesi(12 - 18 Yaş )10:30 - 12:30

Detaylar

Bir eğitim ve farkındalık akademisi olan Hayal Akademisi / Young Dreamers Academy’nin amacı, yenilikçi yöntemler ile İngilizce öğrenmeyi gençlerin yaşamsal becerilerini geliştirme ve farkındalık yaratma başlıklarını içeren atölyeler ve birleştirmektir. Program yaygın öğrenme eğitim metoduna dayanmaktadır. Akademide yabancı dil, öğrenmeyi öğrenme, iletişim, sosyal ve yenilikçi kazanımlar edinme, dahil olma duygusunu kazandırma, girişimcilik, kültürel farkındalık yaratma, yaratıcı yazarlık ve forum tiyatro ile ilgili çalışmalar yapılması planlanmaktadır. Bunun yanı sıra, Erasmus+ Gençlik Program projeleri, aktiviteleri ve gençlik değişim programları hakkında bilgilendirme hedeflenmektedir.

İngilizce Öğrenmek İçin / Forum Tiyatro Atölyesi (12 – 18 Yaş)

28 Aralık 2019, Cumartesi – 10:30-12:30

Eğitmen: Nazan Aydın

Ücret: 60 TL

Eğitimler 4-12 kişilik sınıflarda yapılacaktır. Rezervasyon gereklidir. Rezervasyon: 0 242 242 0 257

Forum tiyatro, Brezilyalı ünlü tiyatro yönetmeni ve kuramcısı Augusto Boal tarafından geliştirilmiş bir tekniktir. Oynanan oyunun tartışmaya açılması esasına dayanır ve bu tartışmalar problemlere çözüm önerileri getirilip bu önerileri sahnede oynanarak çözüme ulaşıp ulaşılamayacağı irdelenir. Forum tiyatroda izleyiciler de konuya dahil olup çözümün bir parçası olduğu için eğitim olarak tasarlanan forum oyunlarının etkisi geleneksel eğitim yöntemlerine oranla etkisi daha etkili ve kalıcı olmaktadır. Bu atölye, sorunlara yaratıcı yaklaşımlarda bulunmayı ve aynı zamanda İngilizce dilini pratik etmeyi hedefliyor.

Nazan Aydın: İngilizce öğretmeni, Golden Orange Youth Club gençlik kulübü kurucusu ve Erasmus+ proje koordinatörüdür. Türkiye Çevre ve Eğitim Vakfı (TÜRÇEV), Turkish Marine Environment Protection Association (Turmepa) ve Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yapmaktadır. Uzun yıllar Antalya Anadolu Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği yapan Nazan Aydın, İngiltere ve Amerika’da yaz okulları grup liderliği yapmıştır, 2011 yılından beri Avrupa Birliği Erasmus+ Gençlik Programları dahilinde projeler, aktiviteler ve uluslararası gençlik değişim programları yürütmektedir.

X