ekim, 2019

17eki19:0021:00KAHEV - Ara Güler'i Anma Etkinliği19:00 - 21:00

Detaylar

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’nın (KAHEV) düzenlediği Ara Güler’i ölümünün birinci yılında anma etkinliği 17 Ekim Perşembe akşamı 19:00’da Antalya Kültür Sanat Oditoryumu’nda gerçekleşecek. Korel Eraybar’ın konuşmacı olarak katılacağı programın davetiyeleri KAHEV’den ve etkinlik günü AKS gişelerinden temin edilebilir.

“Fotoğrafları siyah-beyaz, yaşamı rengarenk olan Ara Güler’i ölümünün birinci yıl dönümünde anıyoruz. Fakat bu anma gününde üzülmeyecek, aksine onun sıra dışı anıları ile tebessüm edeceğiz. Bir yandan da anlamaya çalışacağız Ara Güler’i. Kimlerden etkilendiğini, yaşamını, çektiği fotoğrafları hatırlayacağız. Bugün fotoğrafçılık bakımından aşılıp aşılmadığını, sanatçı olup olmadığını konuşacağız. 90 Yıllık dinamik bir yaşamı 75 dakikaya ne kadar sığdırabilirsek.”

KAHEV: Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) 2017 yılı başında bir grup kadın hekimin sosyal medya aracılığıyla bir araya gelmesi sonrasında temelleri atılan bir yardım hareketinin, ülke genelinde çok sayıda kadın hekimin de desteğini arkasına almasıyla 31 Aralık 2018 tarihinde kurulmuştur. Vakıf olma sürecinde Kadın Hekimler Eğitime Destek Grubu yapılanmasıyla, maddi imkansızlıklar yüzünden eğitimlerine devam etmekte zorlanan her yaş grubundan öğrenciye eğitim desteği vermeye başlayan; kütüphanelerden atölyelere, çeşitli laboratuvarlardan kitap yardımlarına kadar eğitimin farklı alanlarında da destekler veren KAHEV, ülke genelinde büyük bir hızla faaliyetlerine devam etmektedir.Vakfın amacı; okul öncesi, ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimine yönelik burs sağlamak, ülkemizin kültürel, bilimsel ve sosyal gelişmesine hizmet etmek, Atatürk İlke ve İnkılapları‘na bağlı, verimli, etkin ve yüksek düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak, eğitim çerçevesi içinde katılımcı bir sivil toplum hareketi yaratmaktır.

X