aralık, 2019

07ara14:0015:08Kızları Seven Oğlanlar (68')14:00 - 15:08

Detaylar

9. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya Kültür Sanat’ta!

Tüm gösterimlerin ücretsiz gerçekleşeceği film günleri Antalyalı sinemaseverleri insan hakları değerleri üzerine düşünmeye davet ediyor.

7 Aralık 2019, 14:00

Kızları Seven Oğlanlar (68′)

Finlandiya, Hindistan, Norveç 2018, 68’, Renkli
Hintçe, Marathi, İngilizce; Türkçe ve İngilizce altyazılı

Yönetmen: Inka Achte
Senaryo: Inka Achte
Görüntü Yönetmeni: Sari Aaltonen, Riju Dias, Malini Dasari, Jayanth Mathavan
Kurgu: Livia Serpa
Yapım: Napafilms

2014, Mumbai, Hindistan. Yeni Delhi’deki utanç verici toplu tecavüz olayından iki yıl sonrası. Zalim bir baba ve itaatkar bir annenin oğlu olan 16 yaşındaki Ved, yaşadığı gecekondu mahallesinin yakınındaki yeni bir derneğin toplantısına katılma daveti alır. Dernekte Ved’e, yardımsever ve destekleyici bir sosyal hizmet uzmanı olan Aspar kılavuzluk eder. Ancak daha anlamlı bir konu vardır; ergen erkekleri, erkeklik hakkında yeni yollarla düşünmeye davet etmek. Ved, Aspar ve beklenmedik yeni dostu; hayatını kadına yönelik şiddeti ortadan kaldırmaya adamış, 50’lerinde, feminist bir adam olan Harish’in destekleri ile olgunlaşır.

Inka Achte
Inka Achte 10 yıldan uzun süredir Finlandiya ve Birleşik Krallık’ta, sinema ve televizyon sektöründe çalışmaktadır. Ödüllü belgesel filmlerinin ve dizilerinin yanı sıra Raindance Film Enstitüsü’nde yüksek lisans öğrencilerine danışmanlık yapmakta ve Autlook Sales’te Belgesel Satış bölümünde çalışmaktadır.

X