aralık, 2019

22ara17:0018:30Konser: Ebru Beş17:00 - 18:30

Detaylar

Antalya Kültür Sanat’ta yılın son konseri Ebru Beş’in solo performansıyla gerçekleşecek. Akdeniz Üniversitesi’nden yüksek onur derecesiyle mezun olduktan sonra geçen yıl Salzburg-Mozarteum Üniversitesi’ne kabul edilen ve eğitimine burada devam eden Ebru Beş’in sahne alacağı konser 22 Aralık Pazar günü saat 17:00’da başlayacak. 20 TL olan konser biletleri AKS gişesinden ve biletantalya.com üzerinden temin edilebilir.

Program:
*Johann Sebastian Bach – Lute Partita BWV 997
Prelude
Fuge
Sarabande
Gigue&Double
*Fernando Sor – Fantasie op. 30
*Antonino Maddonni – Rotango

*Lavtacı Andon Efendi – Hicaz Mandıra Oyun Havası (arr Atahan Kaya)
*Carlo Domeniconi – Variationen über ein Anatolisches Volkslied Kaya)
Carlo Domeniconi – Variationen über ein Anatolisches Volkslied
*Anonim – Hey Onbeşli (arr Emrah Gül)

Ebru Beş: Gitar çalışmalarına 2010 yılında Hamit Elmas ile başladı; Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nde Okt. Atahan Kaya ile devam etti. Aniello Desiderio, Cecilio Perera, Enno Voorhorst, Erdem Sökmen, Frank Bungarten, Hopkinson Smith, Kağan Korad, Matthias Seidel, Ricardo Moyano, Roberto Aussel, Safa Yeprem, Soner Egesel, Ozan Sarıtepe ve Vincenzo Sandro Brancaccio’nun ustalık sınıfı derslerine aktif olarak katıldı. 20-24 Nisan 2016 İstanbul Uluslararası Klasik Gitar Festivali gitar yarışmasında finale kaldı. 6 Mayıs 2016’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Genç Yetenekler Müzik Festivali’ne katıldı. 2017’de Antalya Devlet Opera ve Balesi ÜÇ-RENK bale temsilinde solist olarak çaldı. Aynı yıl Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivali kapsamında bir resital verdi. 2016-2017 Öğretim Yılı sonunda Akdeniz Üniversitesi GSF Müzik Bölümü Lisans Programı’ndan yüksek onur derecesiyle mezun oldu. ezuniyetinden sonra bir yıl Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda gitar öğretmenliği yaptı ve konserlerini sürdürdü.
20 Haziran 2018 tarihinde Avusturya Universität Mozarteum Salzburg’ta Yükseklisans Programı’na kabul edildi. Yükseklisans öğrenciliğini başarıyla sürdürürken, 7 Haziran 2019’da İsviçre Lozan’da bir konser, 9-16 Haziran’da Fransa Cevennes Uluslararası Gitar Festivali kapsamında altı konser yaptı. Çalışmalarını halen Universität Mozarteum Salzburg’ta Gitar Bölümü Ana Sanat Dalı Başkanı Prof. Maria İsabel Siewers de Pazur ile sürdürmektedir.

X