ocak, 2018

25oca19:0021:00Konser: Emir Aksoy19:00 - 21:00

Detaylar

Baharın geçmesi ve kışın gelmesi, 2017’nin bitmesi ve 2018’in başlamasıyla Antalya Kültür Sanat’ın kapıları ikinci kez Emir Aksoy’un müziğine açılıyor. AKS’ta gerçekleşecek ikinci konserinde bu kez Aksoy’a sahnede değerli müzisyen Fethi Can Köse de gitarıyla eşlik edecek. Konserin bir diğer sürprizi ise birkaç şarkılığına güzel sesiyle ikilinin konuğu olacak Gözde Çerkez. Dinleyenlere ilk konserden farklı bir deneyim sunma niyetindeki Aksoy, bu konserin repertuvarını oluştururken ağırlığı ilk konserde icra etmediği bestelerine ve yine ilk konserde yorumladıklarından farklı şarkılara veriyor. Antalyalı müzikseverlere ise ondan fazla yıl, birçok şehir ve bambaşka deneyimlerin ardından yolları tekrar aynı sahnede kesişen bu lise arkadaşlarının anlatacakları hikayeleri dinlemek kalıyor.

Biletler AKS gişelerinden temin edilebilir.

Emir Aksoy: 1988 yılında Antalya’da doğdu. İlk ve orta öğretiminin ardından liseyi de Antalya’da tamamlayan Aksoy, 2005 senesinde üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşti. Üniversite, iş hayatı ve müzikle dolu dolu geçen 12 yılın ardından geçtiğimiz Mayıs ayında tekrar Antalya’ya yerleşen Aksoy, bu uzunca aradan sonra Antalya’daki dinleyicileriyle tekrar buluşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

1998 yılında kurulan ilk grubu Zebani’den bu yana Aksoy sırasıyla Adem Tolunay Anadolu Lisesi Okul Orkestrası, Kallavi, TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu, Emir Bey, Boğaziçi Üniversitesi Türk Müziği Kulübü Korosu ve Sakareller başta olmak üzere pek çok müzik projesi ve topluluğunda kurucu, solist, korist veya gitarist olarak yer aldı. Emir Bey’in ardından 2014’ten bu yana müzikal yolculuğuna kendi adı altında “Emir Aksoy” olarak devam eden sanatçı on yıldan fazla zamandır biriktirdiği bestelerini, sevdiği diğer şarkılarla birlikte bazen tek başına bazen de değerli müzisyen dostlarıyla beraber icrâ etmekten büyük mutluluk duyuyor.

Fethi Can Köse: 1989 yılında Antalya’da doğdu. Müzikal yolculuğu 12 yaşında klasik gitarla tanışmasıyla başladı. Lise yıllarında yakın arkadaşlarından oluşan ve ağırlıklı olarak 80’ler rock müziği icra eden Keşke adlı grupta elektrik gitar çaldı. Üniversitede müzik çalışmalarına ağırlık veren müzisyen uzun bir süre Turgay Öztoplu ile müzik teorisi, caz armonisi ve gitar teknikleri üzerine çalıştı. 18. ve 19. İzmir Avrupa Caz Festivali atölyelerine katılıp, festivalde sahne alan sanatçı daha sonra İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) desteğiyle İtalya Siena National Academy of Jazz’da düzenlenen “Kind of Blue” atölye çalışmalarına burslu olarak katılmaya hak kazandı. İtalya dönüşü Klasik Türk Müziği’ne ilgi ve merakı artan sanatçı ud, cümbüş ve perdesiz gitarla ilgilenmeye başladı. Halen Mevlüt Mutlu ile ud çalışmalarına devam eden Köse müzik türünden bağımsız olarak icrasında sade, doğal ve yöresel tınılar yaratmayı amaçlıyor.

https://aksoyemir.blogspot.com.tr
https://www.facebook.com/emiraksoymusiki
https://soundcloud.com/emiraksoy
https://www.instagram.com/aksoyemir
https://twitter.com/beyemir
&
https://soundcloud.com/fethi-can-k-se

X