kasım, 2019

14kas19:0020:30Koyu Yeşil: Ağaçların Mitolojisi19:00 - 20:30

Detaylar

Koyu Yeşil Antalya Kültür Sanat’ta devam ediyor!

Doğadabuan işbirliğiyle her ayın ikinci perşembesi AKS oditoryumunda gerçekleşen kültürü, çevreyi ve kültürel çevreyi merkezine alan etkinlik kuşağı bu sene Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şubesi’nin katkılarıyla “Bir Yaşam Destek Ünitesi Olarak Orman” üst başlığı altında ağaç ve ormana odaklanıyor.

Etkinlik serisinin bu sezondaki ikinci programında “Ağaçların Mitolojisi” konulu konuşmasıyla Süleyman Dingil dinleyicilerle buluşacak. Sedir, ardıç, servi, fıstıkçamı, kızılçam, fındık, gül, haşhaş ve Antep fıstığı gibi orman ve meyve ağaçlarının mitolojik özelliklerinin değerlendirileceği konuşma, 14 Kasım 2019 Perşembe akşamı saat 19:00’da Antalya Kültür Sanat oditoryumunda ücretsiz gerçekleşecek.

Süleyman Dingil (Keçiborlu, 1947): Liseyi Burdur’da okudu. İstanbul’da Orman Fakültesi’ndeki eğitimi sırasında yaz dönemlerinde Öğrenci Değişimi Örgütü kanalıyla Avusturya ve Almanya’da gitti. Antalya Ormancılık Araştırma Müdürlüğü’nde çalışırken orman işçiliği üzerine dört araştırma kitabı yayımladı. İstemeden Antalya’dan uzaklaştırılınca ormancılık mesleğini bırakarak turizm rehberliğine başladı. Mesleğinin yanı sıra, okuma ve yazma uğraşını sürdüren Dingil’in “Bitkilerle Anadolu”, “Frigya’dan Pamfilya’ya”, Yirminci Yüzyılımız”, “Aydınlanmanın Şafağında Türkiye” ve Almanca olarak “die Türkei auf den ersten blick und Antalya” adlı yayınları vardır.

X