mart, 2017

09mar18:3020:00Koyu Yeşil: Dünya Emekçi Kadınlar Günü özel programı18:30 - 20:00

Detaylar

Ücretsiz gerçekleşen Koyu Yeşil – Belgesel Gösterimleri Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel programında, yönetmen Emine Uçar İlbuğa’nın Antalya’ya farklı ülkelerden farklı nedenlerle yerleşen göçmen kadınların deneyimleri üzerine hazırladığı belgesel filmlerinin gösterimine ev sahipliği yapıyor.

Her ayın ikinci perşembesi gerçekleşen olan kültüre, çevreye ve kültürelçevreye dair belgesel gösterimlerden oluşan dizinin üçüncü gösterimi yönetmen Emine Uçar İlbuğa’nın “Ulusötesi Aşklar Ulusötesi Hayatlar” ve “Yeni Dünya, Yeni Umutlar, Yeni Sorunlar” filmleriyle gerçekleşecek. Doğada Bu An işbirliğiyle yapılacak gösterim ve söyleşi 9 Mart Perşembe günü saat 18:30’da Antalya Kültür Sanat’ta başlayacak.

Ulusötesi Aşklar Ulusötesi Hayatlar: Türkiye’ye turist ya da çalışmak üzere gelip, burada evlenerek yerleşik duruma gelen eski Sovyetler Birliği ve Doğu Avrupalı kadınların göçmen deneyimleri, sorunları, beklentileri, etkinlikleri ve günlük yaşamları filmin ana konusunu oluşturmaktadır.
Süre: 20 dakika 40 saniye.

Yeni Dünya, Yeni Umutlar, Yeni Sorunlar: İran, Almanya, Danimarka, Hollanda, Ukrayna, Lüksemburg gibi farklı ülkelerden farklı nedenlerle Alanya’ya yerleşmiş göçmen ailelerin kız çocuklarının mesleki eğitim koşulları, sorunları, eğitim sonrası çalışma ve oturum hakları gibi konular öğrencilerin kendileri, aileleri, uygulama yaptıkları kurumlardaki görevliler ve öğretmenlerinin görüşleri üzerinden tartışılmaktadır.
Süre: 20 dakika 18 saniye

Doç. Dr. Emine Uçar İlbuğa: Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Ankara Üniversitesinde, doktora eğitimini ise Hamburg Üniversitesinde tamamladı. 2007 yılında Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde öğretim üyesi olarak göreve başladı. Akademik çalışmalarını ağırlıklı olarak Sinema, Göç, Medya Pedagojisi ve Kültürlerarası İletişim alanlarında yürütmektedir.

Koyu Yeşil – Belgesel Gösterimleri
“Ulusötesi Aşklar Ulusötesi Hayatlar” ve “Yeni Dünya, Yeni Umutlar, Yeni Sorunlar”
(Yönetmen Emine Uçar İlbuğa’nın katılımıyla)
Tarih: 9 Mart 2017, Perşembe, 18:30
Yer: Antalya Kültür Sanat Oditoryumu
Adres: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
Bilgi: +90 242 242 0 257

X