şubat, 2019

14şub19:0021:00Koyu Yeşil: Taştaki Sır / Yenikapı Kazıları19:00 - 21:00

Detaylar

Koyu Yeşil – Belgesel Gösterimleri Antalya Kültür Sanat’ta devam ediyor!

Doğadabuan işbirliğiyle her ayın ikinci perşembesi AKS oditoryumunda gerçekleşen kültüre, çevreye ve kültürel çevreye dair belgesel gösterimlerden oluşan etkinlik dizisi bu sene “Arkeoloji Belgeselleri” üst başlığıyla gerçekleşiyor. Etkinlik serisinin beşinci programında Türkiye’nin ilk popüler arkeoloji programı olan “Taştaki Sır” belgesel serisinin Yenikapı Kazıları bölümü izleyicilerle buluşacak.

Taştaki Sır 2008 yılının Temmuz ayından Eylül ayına kadar 10 bölüm halinde CNN Türk’te gösterildi. CNN Türk içyapımı olan “Taştaki Sır”, yaz sezonu boyunca her hafta yayınlandığında arkeoloji ve gezi meraklılarının beklediği bir program haline geldi. Arkeoloji ve Sanat Tarihi mezunu, yazar Emine Çaykara’nın hazırlayıp sunduğu programda, bu topraklarda ortaya çıkan uygarlıkların, insanın taşlara bıraktığı izler anlatılmaya çalışılıyor. Arkeolojik kazı alanlarını gezen Çaykara, eski insanların yaşamını anlatırken Anadolu’da bizden önce yaşayanların kültürlerini, inanışlarını, yaşam şekillerini anlatırken, arkeologlarla röportajlara da yer veriyor.

14 Şubat 2019 Perşembe akşamı saat 19:00’da Antalya Kültür Sanat oditoryumunda gösterilecek “Taştaki Sır – Yenikapı Kazıları” belgeseline katılım ücretsizdir.

Koyu Yeşil – Belgesel Gösterimleri
Taştaki Sır – Yenikapı Kazıları
14 Şubat 2019, Perşembe – 19:00
Antalya Kültür Sanat Oditoryumu

X