ocak, 2017

28oca17:0019:00Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi: Diyar-ı Rum'dan Ege'ye Abdalların İzinde17:00 - 19:00

Detaylar

Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi: Diyar-ı Rum’dan Ege’ye Abdalların İzinde: Anadolu Geleneksel Müzik Tarihine Genel Bir Bakış

Antalya Kültür Sanat “Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi” programına başlıyor.

Süregiden etkinliklerini 2017 yılında felsefe konuşmalarından belgesel gösterimlerine, klasik müzik dinletilerinden yönetmen sinemasına, tematik film festivallerine, gündemi izleyen konferanslara kadar pek çok alana genişleterek zenginleştiren Antalya Kültür Sanat’ın yeni etkinliği “Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi”.
Müzikolog Dr. Cenk Güray danışmanlığında oluşturulan ve her ayın son Cumartesi veya üçüncü Perşembe akşamı gerçekleşecek olan programda Anadolu müziği tarihsel, sosyolojik ve antropolojik olarak örneklerle incelenecek; makam geleneğinden çalgı ve kuram tarihine, Anadolu’da inanç ve müzik ilişkisine, zeybeklerden rebetikoya kadar bu toprakların müziğine dair pek çok konu ülkemizin en önemli icracılarının katılımıyla dinleyiciyle buluşacak.
İlki 28 Ocak 2017 Cumartesi akşamı saat 17:00de gerçekleşecek olan etkinlik ‘Diyar-ı Rum’dan Ege’ye Abdalların İzinde: Anadolu Geleneksel Müzik Tarihine Genel Bir Bakış’ başlığını taşıyor. Bütün program için genel bir çerçeve çizmeyi amaçlayan bu etkinliğe geleneksel müziğin üç usta ismi, Nida Ateş, Ali Fuat Aydın ve Cenk Güray icracı olarak katılıyorlar.

Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi

Konu: Diyar-ı Rum’dan Ege’ye Abdalların İzinde: Anadolu Geleneksel Müzik Tarihine Genel Bir Bakış

Konferans ve icra: Nida Ateş, Ali Fuat Aydın, Cenk Güray

Tarih: 28 Ocak 2017, Cumartesi, 17:00
Yer: Antalya Kültür Sanat Oditoryumu
Adres: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
Bilgi: +90 242 242 0 257

Biletler AKS gişelerinden alınabilir.

X