kasım, 2017

18kas19:0021:00Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi: Edvar'dan Elhan'a19:00 - 21:00

Detaylar

“Edvar’dan Elhan’a: Anadolu’nun Çalgı ve Kuram Tarihinden Bugüne Kalan” 18 Kasım Cumartesi akşamı Antalya Kültür Sanat’ta!

18 Kasım 2017 Cumartesi akşamı gerçekleşecek olan Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi serisinin bu sezonki ikinci programı “Edvar’dan Elhan’a: Anadolu’nun Çalgı ve Kuram Tarihinden Bugüne Kalan” başlığını taşıyor. Oya Levendoğlu Öner (Ud), Okan Murat Öztürk (bağlama, ses), Fikret Karakaya (klasik kemençe, çeng, ses) ve Cenk Güray’ın (divan sazı, sunum) icracı olarak katılacağı etkinlik saat 17:00’da başlayacak.

Anadolu müziğini tarihsel, sosyolojik, antropolojik olarak örneklerle inceleyen; makam geleneğinden çalgı ve kuram tarihine, Anadolu’da inanç ve müzik ilişkisine, zeybeklerden rebetikoya kadar bu toprakların müziğine dair pek çok konuyu ülkemizin en önemli icracılarının katılımıyla dinleyiciyle buluşturan Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi programı Müzikolog Dr. Cenk Güray danışmanlığında hazırlanıyor.
Biletler AKS gişelerinden alınabilir.

Müziğin Sazlı Sözlü Tarihi
Konu: Edvar’dan Elhan’a: Anadolu’nun Çalgı ve Kuram Tarihinden Bugüne Kalan
Konferans ve icra: Oya Levendoğlu Öner (Ud), Okan Murat Öztürk (bağlama, ses), Fikret Karakaya (klasik kemençe, çeng, ses) ve Cenk Güray (divan sazı, sunum)
Tarih: 18 Kasım 2017, Cumartesi, 17:00
Yer: Antalya Kültür Sanat Oditoryumu
Adres: Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi No:60 Muratpaşa | Antalya
Bilgi: +90 242 242 0 257

X